Przygotowania kombinatorów norweskich do sezonu na ostatniej prostej

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Dokładnie za miesiąc rozpoczyna się Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Kadra Narodowa dwuboistów wkracza w ostatni etap przygotowań do sezonu. W minionym tygodniu zawodnicy trenowali na lodowcu w Ramsau, a już dzisiaj oddają pierwsze skoki na torach lodowych. 

Kadra kombinatorów norweskich pod wodzą nowego trenera Danny’ego Winkelmanna w ubiegłym tygodniu trenowała w Austrii. Na lodowcu w Ramsau przebywali w dniach od 11 do 18 października. Dzisiaj już zawodnicy rozpoczęli kolejne zgrupowanie, tym razem trenują na skoczni. W Garmisch-Partenkirchen oddają pierwsze próby na torach lodowych. – Akcja lód rozpoczęta. Po około 12 latach powróciłem do Garmisch-Partenkirchen tym razem na największą skocznię. Pierwszy etap wprowadzający do zimowych warunków. Oddajemy skoki na torach lodowych. Dwa dni skakania przed nami i powrót na lodowiec w Ramsau – poinformował na swoim profilu na Facebooku nasz kombinator norweski Paweł Słowiok.

Po pierwszych skokach na lodowych torach i treningach na lodowcu kadra udać się ma do Skandynawii. Będą to ostatnie szlify formy przed rozpoczynającym się 24 listopada w Ruce sezonem Pucharu Świata.

źródło: pzn.pl / facebook.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.