Przygotowania kadry kombinatorów do sezonu

fot.wiadomosci.ox.pl

fot.wiadomosci.ox.pl
fot.wiadomosci.ox.pl

Już 26 listopada rozegrane zostaną pierwsze w tym sezonie w Pucharze Świata zawody w kombinacji norweskiej. Ostatnio nasi kombinatorzy trenowali w Ramsau i w Oberhofie.

Ważnym punktem przygotowań był liczący 10 dni obóz w Ramsau, do Austrii polscy zawodnicy jeszcze na krótko powrócą tuż przed startem sezonu. Po treningach w Ramsau kadra w Katowicach przeszła testy wydolnościowe. „Oberhof za nami, mam wrażenie że czas przyspiesza im bliżej pierwszego staru PŚ. Można już zacząć odliczać godziny do Kuusamo. Staramy się mieć ciągły kontakt z nartami a przy okazji udało się wykonać 3 dobre treningi na torze lodowym. Chłopcy dają radę.”- tak ostatnie przygotowanie podsumował na swoim profilu w mediach społecznościowych trener Mateusz Wantulok.

„Teraz czekają nas ostatnie szlify, głównie praca nad techniką, dwa treningi na skoczni w Szczyrku, kilka wizyt na AWF ie w Katowicach, krótka akcja w Ramsau i wyjazd do Rovaniemi skąd przejdziemy do Ruki” – napisał również szkoleniowiec, który przedstawił najbliższe plany polskich kombinatorów norweskich.

Ciężkie przygotowania powinny zaowocować dobrymi wynikami w Pucharze Świata. Ostatni sezon był dla polskiej ekipy przełomowy. Miejmy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy.

żródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.