Przygotowania do zimy już trwają. Austriacy trenują na lodowcu

Mimo, że Puchar Świata w skokach narciarskich rusza dopiero w listopadzie, to reprezentanci swoich państw już szlifują formę. Austriacy postanowi przygotowywać się na lodowcu pod wodzą nowego trenera. 

Pierwszy obóz austriackich zawodników odbył się w tym tygodniu w Tyrolu. Został on zorganizowany przez nowego trenera kadry szkoleniowej – Andreasa Feldera. Na skoczni trenerowali nie tylko Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Manuel Fettner czy Clemens Aigner, ale także Andreas Kofler oraz Daniela Iraschko-Stolz. Wspomniany Kofler powraca do trenowania po przerwie spowodowanej chorobą. – To nie był łatwy czas dla mnie, ale poradziłem sobie z nim tak dobrze, jak tylko mogłem. Na początku trochę zmagałem się tutaj z lodowcem, ale potem robiłem postępy, odnajdując rytm i równowagę podczas skoków. Nie jestem jeszcze w pełni zdrowy, ale znowu czuję się dobrze i silnie – jestem pewien: im dłużej trwa przygotowanie, tym lepiej się czuję – powiedział.

Okres przygotowawczy to też bardzo ważny test dla nowego szkoleniowca reprezentacji Austrii w skokach. Andreas Felder powiedział o swoim pierwszym wrażeniu. – Pierwszy obóz polegał głównie na wzajemnym poznawaniu się. Pracowałem razem z nowym sztabem szkoleniowym. Myślę, że i chłopaki, i my jako trenerzy, możemy wiele z tego wyciągnąć, ponieważ obecnie jestem bardzo optymistycznie nastawiony do nowego sezonu – zapewnił. Skoczkowie są również bardzo zadowoleni z początkowych przygotowań. Wspominają o świeżości oraz nowych, ciekawych sposobach przygotowawczych na początku budowania formy.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.