Przygotowania do zimy idą w dobrym kierunku

fot.: skiforbundet.no

fot.: skiforbundet.no
fot.: skiforbundet.no

Po zakończonym sezonie letnim, czas na przygotowania do zimy. Norwegowie po dobrych występach w Letnim Grand Prix liczą na wysokie lokaty podczas Pucharu Świata.

Najbliższe sześć tygodni to głównie praca nad skokami, techniką i również odpoczynek. Alexander Stoeckl jest bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. – Zostało poprawić kilka drobnych rzeczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy wystawić pełną kwotę startową w pierwszym periodzie Pucharu Świata. Chłopcy pokazali również dobrą formę w lecie, ale było trudno utrzymać się w czołówce – powiedział trener kadry.

W przypadku kobiet skoki Norweskie nie miały długo tak dobrego sezonu. Dziewczyny startowały w międzynarodowych konkursach. Maren Lundby w Rosji stanęła na drugim miejscu, a Silje Opseth zdobyła pierwsze punkty Letniego Grand Prix. W ten sam weekend w Lillehammer Thea Sofie Kleven zwyciężyła podczas Pucharu Kontynentalnego.

Clas Brede Braathen nie może się doczekać początku sezonu zimowego. – Maren pokazała w Rosji, we wrześniu, że jest w formie. Poziom wśród kobiet jest bardzo wysoki i to, że jedną z lepszych jest Norweżka jest bardzo zadowalające. Dobrze wiemy, że zarówno mężczyźni jak i kobiety są w stanie wygrywać konkursy na najwyższym poziomie – komentuje.

źródło: skiforbundet.no

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.