Przewodnik kibica przed FIS Grand Prix w skokach narciarskich Wisła 2015

fot. PZN
fot. PZN

Już tylko kilka dni dzielą nas od ponownego spotkania się ze skoczkami narciarskimi w Polsce. Po rezygnacji Zakopanego z organizacji imprezy FIS Grand Prix na Wielkiej Krokwi, to skocznia w Wiśle – Malince stanie się jedyną areną ich zmagań. Organizatorzy zawodów w Wiśle przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. O wszystkich dowiecie się czytając nasz poradnik!

Już w czwartek, 30 lipca skoczkowie rozpoczną międzynarodową rywalizacje na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince w zawodach FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Przed nami trzy dni pełnych sportowych emocji i atrakcji dla kibiców. Jednak, na początku chciałabym zacząć ten artykuł od bardzo ważnej rzeczy. Nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła szczególnej uwagi na Regulamin imprezy masowej FIS Grand Prix Wisła 2015. Przepraszam, ze względu na swoje wykształcenie nie jestem w stanie tego ominąć. Niestety, wiele osób wybierających się na imprezę masową nie ma pojęcia o tym, że kiedy zakupuje bilet na zawody, to automatycznie zgadza się na warunki zapisane w tymże regulaminie. Mieliśmy okazje przekonać się o takim braku wiedzy podczas chociażby Pucharu Świata w Zakopanem, kiedy to kibice na teren obiektu wnieśli race i je odpalili w trakcie zawodów (oczywiście wina również jest po stronie ochrony, która nie dokładnie sprawdziła). W sumie dziewięciu kibiców zostało skazanych w zawieszeniu na trzy miesiące, dostali zakaz stadionowy na dwa lata oraz musieli zapłacić po 1,8 tys. zł. grzywny. Na powyższym przykładzie widzicie Państwo, że to nie są żarty. Organizatorzy wraz ze służbą porządkową oraz policją bardzo egzekwują zapisy regulaminu. Moim zdaniem lepiej bawić się bezpiecznie i spokojniej, niż narażać bezpieczeństwo swoje i innych uczestników imprezy. Wracając do zawodów, które są przed nami… Organizatorzy nie udostępnili jeszcze Regulaminu Imprezy Masowej, ale dostępny jest Regulamin Obiektu – skocznia Wisła Malinka, z którego możemy dużo wyczytać.

Czego nie możemy wnieść na teren skoczni?

1) broni i amunicji oraz innych niebezpiecznych przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi lub mienia

2) materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych oraz substancji o podobnym działaniu oraz wszelkiego rodzaju materiałów pożarowo – niebezpiecznych

3) pojemników na płyny lub produkty spożywcze wykonanych z twardego materiału, w tym butelek plastikowych

4) alkoholu, środków odurzających i psychotropowych lub innych podobnie działających środków

5) materiałów zawierających treści rasistowskie, polityczne lub wulgarne

6) pojemników do rozpylania gazu, substancji żrących lub farbujących

7) materiałów reklamowych za wyjątkiem dopuszczalnych za pisemną zgodą organizatora imprezy

8) kamer i aparatów fotograficznych oraz innych tego typu urządzeń rejestrujących dźwięk lub obraz, za wyjątkiem przeznaczonych do ściśle prywatnego użytku

9) urządzeń służących do przesyłania obrazu, dźwięku, opisów wydarzeń poprzez Internet lub inne formy przekazu za wyjątkiem dopuszczalnych za pisemną zgodą organizatora.

Jakie zachowania nie będą akceptowane?

1) przebywanie na terenie obiektu osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, środków odurzających i psychotropowych lub innych podobnie działających środków

2) przebywanie w miejscach nie przeznaczonych dla publiczności. Zakaz dotyczy w szczególności: terenu, na którym rozgrywane są zawody sportowe, budowli i urządzeń nie przeznaczonych do powszechnego użytku, płotów, murów, ogrodzeń, urządzeń oświetleniowych, drzew, wszelkiego rodzaju masztów oraz wejść do innych miejsc, urządzeń i pomieszczeń, do których dostęp mają wyłącznie służby specjalistyczne lub przedstawiciele organizatora imprezy

3) rzucania przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się na terenie obiektu

4) używania elementów odzieży lub przedmiotów do zakrycia twarzy celem uniemożliwienia lub utrudnienia identyfikacji

5) zanieczyszczania lub zaśmiecania obiektu

6) rozniecania ognia

7) używania urządzeń obiektu w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem

8) wprowadzanie zwierząt za wyjątkiem psów-przewodników.

Regulamin Obiektu – skocznia Wisła Malinka

Za nieprzestrzeganie przepisów Regulaminu w najlepszym wypadku grozi usunięcie z terenu skoczni. W najgorszym osoby te mogą stanąć przed sądem. Regulamin obiektu oraz imprezy masowej dostępny będzie przy wejściu na skocznie oraz w kasach biletowych. Przejdźmy do spraw przyjemnych…

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015

Czwartek, 30 lipca 2015

11:00 – trening otwarty kadry polskich skoczków narciarskich, hala sportowa w centrum Wisły

16:00 – trening oficjalny (dwie serie)

18:00 – kwalifikacje

19:30 – uroczyste wręczenie numerów startowych, Plac B. Hoffa

Piątek, 31 lipca 2015

10:00 –  I Międzynarodowy Puchar Beskidów w Wiśle Centrum, połączony z uroczystym otwarciem skoczni w Wiśle Centrum

14:00 – ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców I Międzynarodowego Pucharu Beskidów, plac B. Hoffa

19:00 – seria próbna

20:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego (HS-134)

               seria finał

               ceremonia wręczenia nagród

Sobota, 1 sierpnia 2015

19:00 – seria próbna

20:15 – pierwsza seria konkursu indywidualnego (HS-134)

               seria finałowa

               ceremonia wręczenia nagród

Bilety

Ostatnie sztuki biletów dostępne są na stronie www.kupbilet.pl. Dla kibiców, którzy w ostatnim momencie zdecydują się na przyjazd do Wisły mamy dobrą informacje. Organizatorzy przygotowali również wejściówki, które będzie można nabyć tuż przed samymi zawodami w kasie biletowej pod skocznią! Bramy skoczni powinny zostać otwarte na 1,5 godziny przed planowanym rozpoczęciem imprezy.

Transport

Autobus:

Jak co roku kibiców pod skocznie z centrum Wisły zawiezie firma WISPOL. W dniach konkursów firma ta oprócz kursów rozkładowych zrealizuje przewozy zlecone. Cena biletu tam i z powrotem wyniesie 7 zł.. Z dokładnym rozkładem jazdy można zapoznać się pod poniższym linkiem.

Rozkład jazdy firmy WISPOL na FIS Grand Prix w skokach narciarskich

Samochód:

Najłatwiej i najszybciej pod skocznie w Wiśle – Malince będzie można dostać się samochodem. W około skoczni rozmieszczonych jest kilkanaście parkingów. Mapa parkingów znajduje się pod tym linkiem. Trzeba jednak pamiętać, że parkingi te nie są bezpłatne. Koszt pozostawienia samochodu na czas zawodów wyniesie od 10 zł. do 15 zł..

Otwarty trening skoczków

Polscy skoczkowie narciarscy po raz kolejny zapraszają wszystkich swoich kibiców na otwarty trening. Fani mogą zobaczyć jak nasze kadry w skokach narciarskich przygotowują się do zawodów oraz jakie ćwiczenia wykonują aby być w dobrej formie. Tegoroczny trening odbędzie się już 30 lipca (czwartek) o godz. 11:00 w Sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków w centrum Wisły (pl. Hoffa 5). Wejściówki upoważniające do wejścia, wydawane będą pod halą od godz. 10:00.

Tomasz Zimoch komentatorem zawodów

– Kamil Stoch fruwa w powietrzu jak ptak! Kamil Stoch jak orzeł polski na włoskiej ziemi, w Dolomitach, jest medalistą mistrzostw świata. Jest który? Jest według mnie mistrzem świata! Upadł jak głaz, jak pomnik, jak zlodowaciała bryła! – Chyba wszyscy pamiętamy legendarne już komentarze Tomasza Zimocha. Wszyscy kibice zebrani pod skocznią będą mogli usłyszeć pana Tomasza w „akcji” na żywo. Zapewne, jego kwieciste komentarze ale jakże trafne będą dodatkowym urozmaiceniem zawodów. Niezapomniana atmosfera gwarantowana! Tomasz Zimoch skomentuje również trening polskich skoczków.

Uroczyste wręczanie numerów startowych

Tradycją wiślańskich zawodów jest uroczyste wręczanie numerów startowych po kwalifikacjach. W tym roku będzie tak samo. Dnia 30 lipca, ok. godz. 19:30 (zaraz po kwalifikacjach) na małej scenie w centrum Wisły (Plac B. Hoffa), najlepsza dziesiątka minionego Pucharu Świata odbierze swoje numery startowe. Dla kibiców jest to doskonała okazja do zrobienia sobie zdjęcia ze swoimi ulubieńcami, czy zdobycia autografu. Skoczkowie zawsze bardzo chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach i teraz też nie zawiodą swoich najlepszych na świecie kibiców! Wstęp na ceremonie jest bezpłatny!

Uroczyste otwarcie kompleksu skoczni w Wiśle centrum

Przy okazji FIS Grand Prix w Wiśle, otworzony zostanie nowy kompleks skoczni w Wiśle centrum. Trzy nowopowstałe skocznie o rozmiarach HS10, HS20 i HS40 będą służyć najmłodszym skoczkom narciarskim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze skokami. Skocznie oficjalnie zostaną otworzone w piątek, 31 lipca o godz. 10:00. Na ceremonię przybędą najwyższe władze Polskiego Związku Narciarskiego – na czele z Prezesem Apoloniuszem Tajnerem – i miasta Wisła. Gościem specjalnym będzie Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich – Walter Hofer. Również tego dnia zostanie rozegrany pierwszy konkurs na nowym kompleksie skoczni. W Międzynarodowym Pucharze Beskidów na igielicie wystartują dzieci oraz młodzież. Tuż po zakończeniu zawodów (ok. godz. 14:00) na scenie w centrum Wisły zostaną wręczone nagrody zwycięzcom.

Nie wiadomo jeszcze kto odda oficjalnie pierwszy skok na nowopowstałym kompleksie.

Kilka praktycznych porad…

  1. Jeśli chcesz zająć dobre miejsce, przyjdź wcześniej! Jeżeli zależy Ci na autografach i zdjęciach miejsca przy barierce w sektorze B1 będą doskonałe!
  2. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników imprezy. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, zgłoś to służbom porządkowym na skoczni.
  3. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna.
  4. Pamiętaj! Flagę narodową możesz wnieść tylko z plastikowym uchwytem!
  5. Mile widziane będą inne akcesoria biało-czerwone (czapki, trąbki itp.).
  6. Koniecznie zabierz ze sobą bilet na zawody oraz dokument tożsamości, który będzie potrzebny do ewentualnej identyfikacji.
  7. Licz się, że czas przejazdu z centrum Wisły pod skocznie może się znacznie wydłużyć…

Jeżeli ktokolwiek jeszcze się zastanawia nad przyjazdem do Wisły to nie ma nad czym! Na tych zawodach panuję naprawdę wspaniała, piknikowa i rodzinna atmosfera. Łatwiej jest zdobyć autograf oraz zdjęcie od swojego ulubieńca. Oby tylko pogoda dopisała…

koszulkiRedakcja Sportsinwinter.pl w Wiśle zamelduje się już w środę i od razu ruszamy z relacją z tego wydarzenia! Będzie nas na pewno widać. Wszyscy nasi reporterzy będą nosić specjalnie przygotowane koszulki na sezon letni. Będzie nam miło kiedy nasi czytelnicy zechcą się ujawnić i podejdą porozmawiać z nami.

Czekamy na Was w Wiśle i życzymy wspaniałej zabawy na zawodach!

Wisła- Malinka (lato)

Źródło: Komunikaty Prasowe/Alicja Kosman PZN, wisla-malinka.com, Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.