Przerażający wypadek byłej rywalki Justyny Kowalczyk. “Wstrząs mózgu, zszyta twarz”

Screen: instagram.com/alena_prochazkova_official/

Alena Procházková przed miesiącem brała udział w bardzo niebezpiecznym wypadku drogowym. Kierowca samochodu uderzył w nią z impetem, kiedy jechała rowerem górskim. – Wstrząs mózgu, zszyta twarz, zszyte ucho z ponad dziesięcioma szwami, całe ciało poobijane i kto wie jakie trwałe konsekwencje… – napisała na swoim Instagramie była rywalka Justyny Kowalczyk-Tekieli z tras biegowych.

Screen: instagram.com/alena_prochazkova_official/

– 4 tygodnie od wypadku drogowego, w którym kierowca samochodu nie ustąpił mi pierwszeństwa, gdy wjeżdżał na główną drogę z bocznej ulicy, a ja jechałam tą główną drogą na rowerze górskim i nagle on pojawił się przede mną – opisała swój wypadek triumfatorka jednych zawodów w Pucharze Świata.

Feralny wypadek na rowerze

Słowaczka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, na których prezentuje swoje obrażenia, leżąc na szpitalny łóżku. Nie wygląda to najlepiej. A jej słowa tylko to potwierdzają.

– Wstrząs mózgu, zszyta twarz, zszyte ucho z ponad dziesięcioma szwami, całe ciało poobijane i kto wie jakie trwałe konsekwencje… – podkreślił 39-letnia sportsmenka. – To ja czuję ten ból, a nie kierowca. To smutne, że ostatnio jest tak dużo wypadków drogowych, w których kierowcy samochodów zagrażają rowerzystom. Ci płacą za to zdrowiem, a czasem nawet życiem – napisała rozżalona Procházková.

Była mistrzyni świata młodzieżowców podziękowała swoim fanom za ogromne wsparcie. – A także wielkie podziękowania dla moich rodziców i trenera, którzy wspierają mnie w trudnej sytuacji – zakończyła post.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alena Prochazkova (@alena_prochazkova_official)

Źródło: Instagram 

Mateusz Król
Obserwuj