Przemysław Kantyka kończy karierę, Luca Egloff także

20:37, 17.03.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 20:39, 17.03.2019

Przemysław Kantyka postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. To niestety kolejna strata dla polskiego zaplecza. Taką samą decyzję podjął Szwajcar Luca Egloff.

Zaledwie dwudziestodwuletni Przemysław Kantyka postanowił zakończyć swoją karierę. Skoczek LKS-u Klimczok Bystra w juniorskiej karierze nie sięgał po medale, ale miał nadzieję na lepsze rezultaty w wieku seniorskim. Ostatnie sezony nie były jednak obiecujące. Dopiero latem minionego roku pierwszy raz wywalczył punkty Letniego Grand Prix. W tym sezonie pierwszy raz awansował do konkursu Pucharu Świata, a było to podczas styczniowej rywalizacji na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. To kolejny zawodnik z zaplecza polskich skoków, który w tak młodym wieku postanawia zakończyć swoją przygodę ze sportem.

W ślady Kantyki poszedł dzisiaj Luca Egloff. Szwajcar, który w zawodach Pucharu Świata debiutował w sezonie 2014/2015, ani razu nie zdobył punktów Pucharu Świata. Niespełna dwudziestoczteroletni zawodnik najlepiej wspomina Letnie Grand Prix 2015, kiedy zgromadził 115 punktów. Na mistrzostwach świata startował dwukrotnie. Najlepszy wynik osiągnął w tym roku, kiedy zajął 36. miejsce na normalnej skoczni w Seefeld. O decyzji poinformował kibiców za pośrednictwem Facebook`a. - Dziękuję za wszystkie doświadczenia, które zgromadziłem i za wszystko, czego mogłem się nauczyć - napisał Egloff.

Źródło: Skijumping.pl/Facebook.com