Przełom w sprawie Kubalonki. Są środki na modernizację

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok poinformował o podpisaniu umowy z Ministerstwem Sportu przez Centralny Ośrodek Sportu dotyczącej finansowania modernizacji tras biegowych na Kubalonce. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku, a celem jest rozegranie zawodów Pucharu Świata.

Na terenie Kubalonki, znajdującej się w Beskidzie Śląskim, już od lat mówiło się o zamiarze modernizacji tras biegowych. Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, poinformował, że prace nad kolejnym narciarskim projektem w Polsce będą mogły się rozpocząć już w przyszłym roku. Centralny Ośrodek Sportu podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Kubalonka otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 milionów złotych. W planach władz jest staranie się o przeprowadzenie zawodów najwyższej rangi. –  Rozmawiamy już o możliwości organizowania zawodów być może Pucharu Świata w biegach narciarskich czy kombinacji norweskiej – przyznał włodarz Wisły.

Modernizacja w całości ma obejmować m.in. wyposażenie obiektu w system naśnieżania, przebudowanie kanalizacji, system zasilania w wodę i stworzenie asfaltowej pętli do nartorolek. Plan podzielony jest na kilka części. – Realizacja pierwszego etapu przewidziany jest na 3 lata. Sama jednak procedura uzyskiwania pozwoleń na budowę i decyzji środowiskowych jest czasochłonna. Naprawdę trzeba będzie się bardzo pospieszyć, aby je uzyskać w ciągu roku. Przyszły rok zatem trzeba poświęcić na projektowanie, ale być może uda się również przeprowadzić modernizację zasilania w prąd, która również jest zaplanowana – powiedział Bujok.

Mistrzostwa świata juniorów 2021 zostały przeniesione do Zakopanego. Gospodarz Wisły wierzy jednak w to, że to Kubalonka ostatnie zorganizuje juniorską imprezę rangi mistrzowskiej. – Zapadła decyzja FIS-u, że mistrzostwa świata juniorów odbędą się w Zakopanem. Tam też trwa inwestycja. Tylko pytanie, czy zdążą ją zakończyć i czy będzie spełniać wymogi FIS, zobaczymy – dodał.

źródło: infobeskidy.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.