Przełom w polskim biathlonie? Kołodziejczyk zrezygnował z funkcji trenera!

Polskich biathlonistów trenuje Adam Kołodziejczyk, który wcześniej prowadził kobiecą kadrę. Pod jego wodzą nasze zawodniczki zdobyły łącznie 4 medale. / fot. M. Król

DSC_0288 (Copy)Polski Związek Biathlonu informuje, że Adam Kołodziejczyk nie będzie już trenerem polskich biathlonistek. Szkoleniowiec sam podał się do dymisji. Nie wiadomo jeszcze co z Tomaszem Sikorą.

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu przyjął rezygnację Adama Kołodziejczyka z funkcji trenera reprezentacji Polski kobiet w biathlonie. Szkoleniowiec związany był z kadrą od 2011 roku. Przez ten okres nasze biathlonistki wywalczyły łącznie cztery medale mistrzostw świata. Krystyna Guzik jako pierwsza Polka w historii znalazła się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata a nasza sztafeta wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca w zawodach Pucharu Świata. Obecny sezon dla naszych zawodniczek nie jest jednak udany i to skłoniło trenera do podjęcia takiej decyzji.

Wokół polskiego biathlonu w ostatnich latach wciąż bywało głośno. Zawodniczki wielokrotnie wspominały, że nie najlepiej układa im się współpraca z Adamem Kołodziejczykiem. –  Trener Adam wielokrotnie mówił do nas, że jak nam nie pasuje to możemy skończyć. Rok wcześniej powiedział mi, że ze mnie się już nic więcej nie wyciśnie a ostatni sezon był moim najlepszym – mówiła nam w głośnym czerwcowym wywiadzie Krystyna Guzik. – Prędzej wykruszą się zawodniczki niż cokolwiek się zmieni – dodawała wówczas. Jednak słabe wyniki skłoniły trenera do rezygnacji. Tomasz Sikora zdecydował się poddać do decyzji zarządu. Związek zapowiadał, że przed Igrzyskami w sztabach nie powinno dojść do rewolucji. Teraz poniekąd jest to już nieuniknione. Wiadomo jednak, że Kołodziejczyk i Sikora pozostają z kadrą do końca sezonu. Nowego szkoleniowca poznamy po zimie.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.