Przełom w kombinacji norweskiej?

fot. Fis-ski.com
fot. Fis-ski.com

Trondheim jest areną historycznych wydarzeń w kombinacji norweskiej. Dzisiaj zorganizowano tam pierwsze międzynarodowe zawody kobiet.

Blisko 50 nazwisk, męskich i kobiecych, zostało wpisanych na listy startowe historycznych zawodów w Trondheim. Właśnie dzisiaj odbył się premierowy konkurs młodzieżowego pucharu FIS. Na małym obiekcie po raz pierwszy w historii rywalizowały także kobiety. W konkurencji roczników 2000-2002 najlepsza okazała się Lisa Eder, a w przedziale wiekowym 16-17 lat triumfowała Timna Moser. Wśród chłopców najlepsi byli Benjamin Østvold (2001-02) oraz Atte Kettunen (2000).

To pierwsze takie zawody młodzieżowe zimą. W Norwegii pojawili się zawodnicy z siedmiu krajów: Austria, Czechy, Estonia, Finlandia, Rosja, USA i Norwegia. Niektóre z tych państw brały udział już w letniej edycji zmagań. Organizatorzy myśląc o rozwoju dyscypliny z każdej strony, zaprosili na konferencje prasowe (przy okazji konkursów) uczących się młodych dziennikarzy. Zapewni to m.in. oswojenie się z mediami młodym zawodnikom.  Kolejne konkursy już jutro!

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.