Przegląd zawodów niższej rangi w sportach saneczkowych

18:19, 08.01.2018 Kamil Karczmarek

Rywalizacja w sportach saneczkowych to nie tylko Puchar Świata. W poprzednim tygodniu odbyły się także Puchar Interkontynentalny w skeletonie w Sankt Moritz oraz Puchar Europy w bobslejach w Innsbrucku. W zawodach udział brali reprezentanci Polski.

Tor w szwajcarskim Sankt Moritz tydzień przed zawodami Pucharu Świata gościł Puchar Interkontynentalny w skeletonie. W rywalizacji kobiet dwukrotnie w trzeciej dziesiątce uplasowała się Marta Orłowska. Polska skeletonistka zajęła odpowiednio 26. i 22. miejsce. W czwartek wygrała Niemka Janine Becker, a w piątek Amerykanka Katie Uhlaender.

W zawodach mężczyzn startowali Michał Jakóbczyk i Vlad Polyvach. Jakóbczyk wystartował w czwartek, a Polyvach w piątek. Michał Jakóbczyk niestety nie ukończył swojego przejazdu, a Vlad Polyvach był 32. Dwukrotnie triumfował Niemiec Felix Keisinger.

Wyniki - skeleton kobiet1

Wyniki - skeleton kobiet2

Wyniki - skeleton mężczyzn1

Wyniki - skeleton mężczyzn2

W Innsbrucku odbyły się zawody Pucharu Europy w bobslejach. W dwójkach Jakub Stano/Adrian Kamiński zajęli 16. miejsce, a Jakub Zakrzewski/Paweł Sarnecki zostali sklasyfikowani na 22. pozycji. Wszystkie miejsca na podium zajęli Niemcy. Wygrali Pablo Nolte/Florian Bauer. W rywalizacji czwórek Stano/Zakrzewski/Kamiński/Sarnecki zajęli ostatnie 20. miejsce ze stratą ponad 4 sekund do zwycięskiej załogi Szwajcara Clemensa Brachera. Wśród kobiet najlepsze były Niemki Christin Senkel i Lena Zelichowski.