Przegląd zawodów niższej rangi w sportach saneczkarskich

fot. cdnolympic.com

fot. cdnolympic.com

Oprócz Pucharu Świata w ten weekend odbywały się inne zawody w sportach saneczkarskich. Zobaczmy, co działo się w saneczkarstwie, skeletonie i bobslejach.

W Altenbergu odbyły się zawody Pucharu Europy i Pucharu Interkontynentalnego w skeletonie. Po upadku na treningach nie wystartował Michał Jakóbczyk. W Pucharze Europy Vlad Polyvach zajął 20. miejsce, czyli ostatnie wśród zawodników, którzy awansowali do drugiego przejazdu. W drugiej części zawodów zabrakło Damiana Markiewicza, który uplasował się na 23. pozycji. W Pucharze Interkontynentalnym Marta Orłowska zajęła 17. miejsce.

Skeleton mężczyzn – Puchar Europy

Skeleton kobiet – Puchar Interkontynentalny

Dwie polskie dwójki wystartowały w zawodach Pucharu Europy w bobslejach. Jakub Stano/Paweł Sarnecki zajęli w Winterbergu 15. miejsce, czyli najlepsze w historii startów w Pucharze Europy. Jakub Zakrzewski/Mateusz Grudzień uplasowali się na 19. pozycji.

Bobsleje dwójki

W Innsbrucku odbyła się przedostatnia i ostatnia runda Pucharu Świata juniorów w saneczkarstwie. W jedynkach juniorów Kacper Tarnawski zajął 21. i 20. miejsce. Wśród juniorek Klaudia Domaradzka dwukrotnie uplasowała się na 28. pozycji. W rywalizacji młodzieżowców startowali Kacper Imiołek i Marcin Kiełbasa. Imiołek był 36. i 37., a Kiełbasa 39. i 31. Aż 3 zawodniczki reprezentowały nasz kraj w zmaganiach młodzieżowych kobiet. Były to Natalia Wojnarowska (32. i 29. miejsce), Anna Bryk (31. i 32. miejsce) i Patrycja Karaś (39. i 34. miejsce). W zawodach dwójek duet Jakub Karaś/Mateusz Karaś dwukrotnie zajął 10. miejsce.

Jedynki juniorów1

Jedynki juniorów2

Jedynki juniorek1

Jedynki juniorek2

Jedynki młodzieżowców1

Jedynki młodzieżowców2

Jedynki młodzieżowców kobiet1

Jedynki młodzieżowców kobiet2

Dwójki młodzieżowców1

Dwójki młodzieżowców2

źródło: informacja własna/fil-luge.org/ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.