Przedwczesny koniec sezonu Bianci Venier

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

Bianca Venier nie stawiła się dziś na starcie zawodów Pucharu Europy w supergigancie w Sarntal. 20-letnia narciarka alpejska w swoim wcześniejszym występie w zjeździe w Crans Montana doznała kontuzji, przez którą w tym sezonie już nie będzie mogła jeździć na nartach. 

Venier upadła podczas poniedziałkowych zawodów w zjeździe w Crans Montana, co skutkowało uszkodzeniem więzadeł krzyżowych przednich i łąkotki bocznej. Młoda Austriaczka przeszła badania we wtorek w klinice w Innsbrucku, które przyniosły niezbyt dobrą diagnozę. Tego samego dnia, we wtorek wieczorem Bianca Venier miała zostać poddana operacji w Hochrum. Przerwa od treningów na nartach może potrwać nawet do 8 miesięcy.

Bianca Venier to młodsza siostra srebrnej medalistki w zjeździe z Sankt Moritz – Stephanie Venier. W poprzednim sezonie została brązową medalistką Mistrzostw Austrii w zjeździe, w którym przegrała tylko z Tamarą Tippler i Christiną Ager, a pokonała m.in. swoją siostrę. W tym sezonie startowała przede wszystkim w Pucharze Europy. Najwyżej sklasyfikowana była na 4. miejscu w zjeździe w  Crans Montana w ubiegłą niedzielę.

Źródło: TT.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.