Przed nami polski Harrachov!

Nie wiem, czy ten tytuł nie urazi przypadkiem Czechów? W sumie, może wystarczy, iż napiszę: “To wcale nie jest obraźliwe.”. Tak samo mówi się np. o Predazzo. Tak, na pewno nie mają o co się obrażać, tym bardziej jeśli przeczytają to, co napiszę dalej. Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata. Właściwie dopiero sezon się zaczynał, a jesteśmy już na półmetku. Sam nie wiem kiedy ten czas ucieka…

Wyjątkowo dziś nie mam zamiaru się rozpisywać, ale nic nie obiecuję. Uwierzcie mi, że to pisanie tutaj jest bardzo wciągające. Miałem położyć się już spać, żeby móc się wyspać przed jutrzejszym wyjazdem. No właśnie! Jutro Harrachov, wyobraźcie sobie, że znowu spełniam marzenie i jadę oglądać najlepszych skoczków świata na żywo! I to loty! Euforia! Myślę jednak, że to nie będzie jedynie zwykłe patrzenie na loty czołówki. Jestem przekonany, że Kamil Stoch stanie na podium przynajmniej w jednym konkursie. Idąc dalej, wiecie, że ma teraz szansę na wskoczenie do pierwszej trójki Pucharu Świata? Wystarczy, że zdobędzie w Harrachovie dwa razy miejsca na podium (w sumie różne kombinacje są, ale ta chyba “najłatwiejsza”). Zadanie nie jest łatwe, ale powiedzmy sobie szczerze, że to miasto przez ten weekend będzie znowu biało-czerwone. Niektórzy spodziewają się tam nawet 10.000 kibiców z Polski. Nie jestem aż tak optymistycznie nastawiony, ale wiem, że Kamil i reszta naszej wspaniałej kadry będzie miała ogromne wsparcie. Nie pogardziłbym wiktorią ze strony Polaka! A co tam, jak szaleć – to na całego!

Jeżeli na polskiej ziemi nie udało się Maćkowi Kotowi zawitać indywidualnie na podium, to może zrobi to w Harrachovie? Wiem, to są loty. Ale idzie mu na nich coraz lepiej. A jeśli chodzi o lotników, to mamy przecież jeszcze Piotrka Żyłę. “Bo wystarczy garbik i fajeczka, aby Piotrek walnął rekordeczka”! To jest zawodnik, na którego osobiście mocno liczę. Typowy lotnik i myślę, że umocni się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata w lotach. To także ważny sprawdzian przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w lotach, które odbędą się na tej skoczni. Kogo obstawiacie w roli faworyta?

Ten wyjazd wiąże się oczywiście z kilkoma materiałami na bloga, które mam nadzieję przygotować. Szukajcie nas z tym transparentem w TV. W ten weekend nad blogiem piecze sprawować będzie Rin. Jeśli chcecie wiedzieć, co dzieje się w Harrachovie, zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku (po prawej stronie znajdziecie szczegóły)! Pozdrawiam!

Mateusz Król
Obserwuj

5 thoughts on “Przed nami polski Harrachov!

    1. Jeśli chodzi o autografy to trzeba będzie prawdopodobnie szukać hotelu skoczków. Harrachov nie jest dużym miastem, a pod hotelem będzie stał słynny autobus Austriaków z ich fotami duzymi, więc będzie łatwo znaleźć. Proponuję też znaleźć oficjalny fan klub Kamila Stocha, może i oni się z nim spotykają i będzie łatwiej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.