Przed nami Mistrzostwa Świata w biathlonie

DSC_0079
fot. Mateusz Król

Już jutro rusza najważniejsza impreza sezonu dla biathlonistów i biathlonistek. Tym razem Mistrzostwa Świata odbędą się w austriackim Hochfilzen, a o medale walczyć będzie dziewięcioosobowa reprezentacja Polski. 

Mistrzostwa Świata w biathlonie to impreza, która z wyjątkiem sezonu, w którym odbywają się igrzyska olimpijskie, rozgrywana jest co roku i jest najważniejszym punktem sezonu. W tym roku rywalizacja o najwyższe trofea odbywa się w austriackim Hochfilzen w dniach 9-19 lutego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w jedenastu konkurencjach. Polskę reprezentować będzie dziewięcioosobowa ekipa w składzie: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kinga Mitoraj, Anna Mąka, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Rafał Penar.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w biathlonie zostały rozegrane w 1958 roku w austriackim mieście Saalfelden am Steinernen Meer, a udział w nich wzięli jedynie mężczyźni. Rozpoczynające się jutro mistrzostwa w Hochfilzen są już 49. czempionatem w historii. Po raz czwarty impreza ta odbywać się będzie właśnie w Hochfilzen. Wcześniej mistrzostwa odbywały się tak również w 1978, 1998 oraz 2005 roku. Polska reprezentacja w swoim dorobku ma 12 medali mistrzostw świata. Wśród medalistów znajdują się zawodniczki, które i tym razem będą walczyć o medale: Krystyna Guzik, która wywalczyła srebrny medal oraz Monika Hojnisz, która zdobyła brąz. Weronika Nowakowska, która obecnie zrobiła sobie przerwę macierzyńską, może pochwalić się dwoma krążkami – srebrnym oraz brązowym.

Program Mistrzostw Świata w Hochfilzen

Czwartek, 9 lutego
14:45 Sztafeta mieszana

Piątek, 10 lutego
14:45 Sprint mężczyzn

Sobota, 11 lutego
14:45 Sprint kobiet

Niedziela, 12 lutego
10:30 Bieg pościgowy mężczyzn
14:45 Bieg pościgowy kobiet

Środa, 15 lutego
14:30 Bieg indywidualny kobiet

Czwartek, 16 lutego
14:30 Bieg indywidualny mężczyzn

Piątek, 17 lutego
14:45 Sztafeta kobiet

Sobota, 18 lutego
14:45 Sztafeta mężczyzn

Niedziela, 19 lutego
11:30 Bieg masowy kobiet
14:45 Bieg masowy mężczyzn

Pierwszą konkurencją tegorocznych mistrzostw będzie sztafeta mieszana, która wystartuje już jutro o godz. 14:45. Trenerzy naszej reprezentacji zdecydowali, iż w pierwszej konkurencji nie wystąpią czołowe zawodniczki, dlatego w sztafecie mieszanej zobaczymy: Annę Mąkę, Kingę Mitoraj, Łukasza Szczurka oraz Rafała Penara. Transmisję z mistrzostw przeprowadzi Eurosport 1 oraz Polsat Sport.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.