Przed nami kolejny Memoriał im. Leopolda i Władysława Tajnerów w Wiśle

Młodzi adepci skoków narciarskich będą mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Tym razem rywalizacja odbędzie się podczas Memoriału im. Leopolda i Władysława Tajnerów.

Już po raz kolejny zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie narciarscy będą mieli okazję rywalizować podczas Memoriału im. Leopolda i Władysława Tajnerów. Zawody zostały zaplanowane na 2 maja (tj. środa), na kompleksie skoczni w Wiśle Centrum. Organizacji podjął się Ludowy Klub Sportowy Olimpia Goleszów. Warto dodać również, że właśnie te zawody będą inaugurować tegoroczny cykl Nadzieje Beskidów.

W tym roku młodzi zawodnicy dostali okazję rywalizacji w ośmiu kategoriach, a mianowicie: Chłopcy OPEN, Junior D (roczniki 2005-2006), Junior E (2007-2008), Roczniki 2009-2012, Roczniki 2011 i młodsi, Dziewczęta OPEN I, Dziewczęta OPEN II oraz Dziewczęta 2008 i młodsze. Najlepsi w swojej kategorii zostaną nagrodzeni dyplomami i pucharami.

Memoriał ten rozgrywany jest ku czci braci, czyli Leopolda i Władysława Tajnerów. Obaj panowie reprezentowali Polskę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Późniejsze lata po zakończeniu kariery skoczków narciarskich poświęcili na szkolenie młodych adeptów. Dodatkowo Leopold Tajner jest inicjatorem wybudowania dziesięciu skoczni narciarskich, między innymi w Goleszowie czy właśnie w Wiśle Centrum.

Program Memoriału im. Leopolda i Władysława Tajnerów:

8:40-9:40 – seria treningowa

9:50 – otwarcie konkursu

10:00 – konkurs skoków

13:00 – zakończenie zawodów

Źródło: pzn.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: