Przed nami finał LOTOS Cup 2015!

fot.pzn.pl
fot.pzn.pl

W dniach 6-8 marca 2015 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalitem oraz na trasach biegowych Istebnej-Kubalonki rozegrany zostanie finał Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich “Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2015 w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Już za kilka dni poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej w tym sezonie.

Finałowe zawody LOTOS Cup 2015 rozpoczną się już w ten piątek (6 marca) o godzinie 13:00. W tym dniu przeprowadzone zostaną konkursy skoków narciarskich w 6 męskich kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E oraz 2 żeńskich: Juniorki i Młodziczki. Najpierw na skoczni pojawią się najmłodsi, rywalizujący na HS-44, następnie sportowcy biorący udział w zawodach na HS-77, a następnie najstarsi, startujący na HS-106. Piątkowe oraz sobotnie zawody rozpoczną się w godzinach popołudniowych, a najstarsze kategorie wiekowe będą startować po zapadnięciu zmroku.

W sobotę (7 marca) oprócz konkursów skoków narciarskich przeprowadzona zostanie także seria skoków do kombinacji norweskiej, a zawody rozpoczną się o godzinie 13:00. Będzie to ostatnia szansa walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LOTOS Cup w skokach narciarskich. Natomiast w kolejnym dniu (niedziela, 8 marca) cykl LOTOS Cup 2015 przeniesie się na trasę biegową w Szczyrku, gdzie od godziny 10:00 trwać będzie ostatnia w tym sezonie walka o medale LOTOS Cup w kombinacji norweskiej.

Aktualnie liderem klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015 w skokach narciarskich w kategorii Senior jest Tomasz Byrt (WSS Wisła w Wiśle), w kategorii Junior A – Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra), wśród Juniorów B – Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin). Na pozycji lidera kategorii Junior C przebywa Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane), żółtą koszulkę w kategorii Junior D posiada Kacper Stosel (AZS Zakopane), a wśród Juniorów E prowadzi Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane). Liderkami w żeńskich kategoriach wiekowych są: kategoria Młodziczki – Paulina Cieślar (WSS Wisła w Wiśle), kategoria Juniorki – Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Z kolei liderami LOTOS Cup 2015 w kombinacji norweskiej są: Senior – Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), Junior A – Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk), Junior B – Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), Junior C – Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Junior D – Mateusz Małyjurek (WSS Wisła w Wiśle),  oraz Junior E – Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane).

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcjami skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich, a także stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków, kombinatorów norweskich oraz ich trenerów.

PROGRAM ZAWODÓW:
06.03.2015, piątek 

13:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej dwie serie konkursowe Junior E, Młodziczki
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior E, Młodziczki

15:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej dwie serie konkursowe – Juniorki, Junior C, Junior D

Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior C, Junior D, Juniorki

17:00 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej dwie serie konkursowe Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior B, A, Senior

07.03.2015, sobota 

13:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-44 Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior E, Młodziczki
15:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-77 Juniorki, Junior D, C, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, C
Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior D, C, Juniorki
17:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-106 Junior B, A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) – Junior B, A, Senior

08.03.2015, niedziela

Biegi do kombinacji norweskiej – trasy biegowe Istebna-Kubalonka
10:00 – Junior E: 2500 m
10:30 – Junior C, D: 5000 m
11:00 – Junior B: 7500 m
11:30 – Junior A, Senior: 10 000 m

Po zakończeniu wszystkich biegów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących w kombinacji norweskiej.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.