Propozycja niemieckiej federacji uratuje technikę klasyczną?

justyna-kowalczyk-011

Jak donosi serwis biegowki24.pl, niemiecka federacja zgłosiła do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pomysł by do 85 proc. wzrostu ograniczyć długość kijów, z którymi na zawodach będzie można biegać techniką klasyczną.

W minionym sezonie wiele razy sugerowano, że technika klasyczna jest coraz rzadziej wykorzystywana. Biegacze i biegaczki w trakcie zawodów prezentowali najczęściej tylko “pchanie”, a nie krok klasyczny (naprzemianstronny). Najbardziej widoczne było to w trakcie startów mężczyzn, gdzie nawet pod górę sportowcy wbiegali bezkrokiem.

Propozycja Niemieckiego Związku Narciarskiego (Deutscher Skiverband) ma zostać poddana do oceny Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w trakcie spotkania technicznego odbywającego się w tym tygodniu. Jest to kolejny pomysł, który miałby uratować klasyczną wersję techniki klasycznej. Wcześniej pojawiały się głosy, by zawody odbywały się na dużo bardziej wymagających trasach, w planach jest też przetestowanie specjalnie oznaczonych stref, w których bezkrok byłby niedozwolony.

Źródło: biegowki24.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.