Prognoza Gracenote nie pozostawia złudzeń. Stoch prześcignie Justynę Kowalczyk

Fot. Anna Felska

Jak przed każdymi Igrzyskami Olimpijskimi tak i teraz serwis Gracenote prognozuje wyniki tejże imprezy. Według nich niemiecka biathlonista, Laura Dahlmeier,  ma zostać najlepszą zawodniczką IO w Pjongczangu. Według serwisu zdobędzie ona sześć medali. Gracenote wypowiedział się także na temat Polaków.

Po bardzo dobrym ubiegłym sezonie naszego reprezentanta w skokach narciarskich kibice jak i trenerzy wierzą, że Kamil Stoch pokaże się z jak najlepszej strony w najważniejszej imprezie nadchodzącego sezonu. Skoczek z Zębu ma w swoim dorobku dwa złote medale z Sochi. Według serwisu Gracenote nasz reprezentant ma zgarnąć aż trzy medale. Prognozowane jest srebro na skoczni dużej i brąz na małej w zmaganiach indywidualnych, a także złoto w konkursie drużynowym. Serwis stawia jednak na Stefana Krafta jako dwukrotnego złotego medalistę  w Pjongczangu, a zawodnikiem, który będzie między nimi „migrował” ma być Andreas Wellinger. Jeśli chodzi o konkurs drużynowy Gracenote przewiduje, iż za Polską znajdą się Norwegia i Austria. Trzy medale (złoto, srebro i brąz) wywalczone przez skoczków narciarskich mają być naszymi jedynymi podczas tych Igrzysk Olimpijskich, tym samym mielibyśmy jako Polska zając 16. miejsce w tabeli medalowej. Wcześniej po za skokami narciarskimi medale zdobywały takie dyscypliny jak biegi narciarskie i Justyna Kowalczyk, czy łyżwiarstwo szybkie i Zbigniew Bródka. Na ten moment nie są oni typowani do medali ze względu na słabsze występy w ostatnich sezonach.

Jeśli chodzi o biegi narciarskie to po raz kolejny do najlepszych typowana jest Marit Bjoergen – bo aż do czterech złotych  i jednego brązowego medalu. Jeśli prognozy się sprawdzą to Bjoergen stanie się posiadaczką 10 złotych medali olimpijskich.

Najlepszą zawodniczką IO w Pjongczangu według Gracenote typowana jest Laura Dahlmeier. Martin Fourcade- francuski biathlonista typowany jest zaraz za Niemką. Marit Bjoergen znajduje się na trzecim miejscu.

Jeśli prognozy się sprawdzą to Kamil Stoch pobije w medalach Justynę Kowalczyk. Po tych igrzyskach typuje się, że skoczek narciarski będzie miał w swoim dorobku 5 medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy,. Jeśli faktycznie Justyna Kowalczyk w czasie tych zmagań nie zdobędzie żadnego medalu będzie miała w dorobku: dwa złota, srebro i dwa brązy.

My z niecierpliwością czekamy na IO w Pjongczangu a Wy?

Źródło: sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.