Problemy zdrowotne Philippa Schörghofera, Christiana Waldera i Christine Scheyer

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

Trójka austriackich alpejczyków zmuszona była w ostatnim czasie poddać się operacjom, które wymuszą u nich przerwę od treningów. Najpoważniejsza jest sytuacja u Christiana Waldera, który zerwał więzadła krzyżowe. Zabieg artroskopii kolana przeszli Philipp Schörghofer i Christine Scheyer. 

Christian Walder doznał urazu na treningu supergiganta w Reiteralm. Po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie czeka go kilkumiesięczna przerwa i trudno spodziewać się, aby był gotowy na początek przyszłego sezonu. 25-letni specjalista konkurencji szybkościowych przeszedł już w czwartek operację, której przewodniczył lekarz austriackiej kadry Christian Fink. W Pucharze Świata 2016/2017 Walder zajął 76. miejsce w klasyfikacji generalnej. Punktował w zjeździe (32. miejsce), supergigancie (29. miejsce) i kombinacji (37. miejsce).

Od razu po zakończeniu ostatniej edycji Pucharu Świata, na zabieg artroskopii kolana zdecydowali się 34-letni Philipp Schörghofer i 22-letnia Christine Scheyer. Oboje podkreślili, że chcą być w 100% gotowi do przyszłego sezonu, w którym czekają ich m.in. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Przerwa po zabiegu artroskopii nie powinna być na tyle długa, aby spowodować wielkie trudności w przygotowaniach do nowego sezonu. Może wynieść ok. 2 miesięcy. W miającym sezonie Schörghofer tylko raz stanął na podium PŚ w gigancie (3. miejsce w Adelboden), a w klasyfikacji tej konkurencji zajął 10. miejsce. Natomiast Scheyer zwyciężyła w zjeździe w Altenmarkt0-Zauchensee, w którym zapadły dość ciekawe rozstrzygnięcia. Podobnie jak Schörghofer, zajęła ona w swojej najlepszej konkurencji – zjeździe – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ.

Źródło: oesv.at, facebook.com/christinescheyer, facebook.com/Philipp-Schörghofer-54412011630

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.