Problemy zdrowotne Moniki Hojnisz-Staręgi

fot. Mateusz Król

Duszniki-Zdrój kolejny raz goszczą czołówkę polskich biathlonistów, którzy walczą o medale krajowego czempionatu. Na liście startowej zabrakło jednak najlepszej polskiej biathlonistki Moniki Hojnisz-Staręgi. Czwarta zawodniczka świata zmagała się ostatnio z kontuzjami, przez co nie pojawiła się na starcie.

fot. Mateusz Król

Monika Hojnisz-Staręga w ostatnim czasie nie pojawiała się na obozach kadry Michaela Greisa. Nie zobaczyliśmy jej także na starcie wrześniowym mistrzostw kraju w crossie. W Dusznikach-Zdrój podczas trwających mistrzostw Polski również najlepszej naszej zawodniczki zabrakło. Jak udało nam się dowiedzieć, Monika zmaga się z problemami zdrowotnymi w trakcie tegorocznych przygotowań. To potwierdził w rozmowie z nami Adam Kołodziejczyk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Biathlonu.

– Monika rzeczywiście miała kontuzje, które wykluczały ją z intensywnego trenowania. Potem miała też taki okres, kiedy lepiej aby w ogóle nie trenowała – opowiada Kołodziejczyk. Były trener naszych biathlonistek uspokaja jednak, że wszystko wraca do normy. – Teraz już wróciła do treningów. Pani doktor jednak zaleciła jej, aby na razie nie startowała w zawodach – dodaje Kołodziejczyk. Między innymi z tego powodu Hojnisz-Staręga ostatecznie nie wzięła udziału w prestiżowych zawodach City Biathlon w Wiesbaden.

Wiadomo już, że czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w biathlonie, pojedzie w poniedziałek na nadchodzący obóz do Ramsau. – To jest tak doświadczona i wytrenowana zawodniczka, że takie przerwy w treningu, nie wpłyną na nią negatywnie. Wręcz przeciwnie. Przyda jej się takie odprężenie. Często tak robiliśmy z kadrą, kiedy ja byłem trenerem. Odpuszczaliśmy kilka dni treningu, żeby złapać świeżość – zakończył Adam Kołodziejczyk.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj