Problemy zdrowotne Kamila Stocha. Start w Zakopanem zagrożony?

fot. M. Król

Już w najbliższy weekend (14-15.01) pucharowa rywalizacja zawita do Zakopanego. Z drobnymi problemami zdrowotnymi przed polskimi konkursami zmaga się Kamil Stoch. Czy jego start pod Tatrami jest zagrożony?

fot. M. Król

Wyścig z czasem

Do rozpoczęcia pucharowego weekendu w Zakopanem pozostały trzy dni, które dla Kamila Stocha będą wyścigiem z czasem. Na kilkadziesiąt godzin przed oficjalnymi treningami i kwalifikacjami okazało się bowiem, że Polak zmaga się z chorobą. – Kamil ma infekcję grypopodobną. W tym okresie to nic nadzwyczajnego – przekazał portalowi sportowefakty.wp.pl lekarz kadry skoczków – dr Aleksander Winiarski.

Przypomnijmy, iż przed rokiem trzykrotnego mistrza olimpijskiego zabrakło w zawodach na Wielkiej Krokwi z powodu kontuzji kostki. Czy w tym roku kłopoty zdrowotne również pokrzyżują mu plany?

– Rozmawiałem z nim w poniedziałek i czuł się już lepiej. Dlatego jestem spokojny i na ten moment jego start w Zakopanem nie jest zagrożony – uspokoił medyk.

W Zakopanem tradycyjnie już odbędzie się sobotnia rywalizacja drużynowa (14.01) oraz niedzielna indywidualna (15.01). O kolejne pucharowe punkty powalczą oprócz Kamila Stocha również Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jan Habdas oraz Aleksander Zniszczoł.

źródło: sportowefakty.wp.pl