Problemy zdrowotne czołowego austriackiego skoczka. Musi przejść badania

Fot. M. Król

Austriacki skoczek Daniel Huber, który w miniony weekend rywalizował w rumuńskim Rasnovie w zawodach Letniego Grand Prix, narzeka na problemy z kolanem i w najbliższym czasie przejdzie szczegółowe badania.

Fot. M. Król

Kolejne problemy Daniela Hubera tego lata

29-latek w Siedmiogrodzie zaprezentował się podczas sobotnich zmagań indywidualnych, gdzie po pierwszej serii zajmował 3. lokatę po skoku na odległość 97 m. Podopieczny Andreasa Widhoelzla zrezygnował jednak z występu w rundzie finałowej.

Jak się później okazało przyczyną takiej decyzji były problemy zdrowotne. Według informacji portalu skijumping.pl, zawodnik poczuł ból w kolanie podczas konkursowej próby.

– Lecę do domu, by przejść szczegółowe badania. Mam nadzieję, że to nic groźnego i już niebawem wrócę na skocznie. Pierwsza seria była bardzo w porządku. Czekam na więcej – napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Huber (@daniel_huber93)

Dodajmy, że Daniel Huber tego lata znalazł się również w składzie austriackiej ekipy podczas sierpniowych zmagań w Courchevel, jednak 11. zawodnik klasyfikacji generalnej minionej zimy nie wziął udziału w konkursie z powodu przeziębienia.

źródło: instagram/skijumping.pl