Problemy zdrowotne Aksela Lunda Svindala

fot. Kevin Pedraja / CC BY

Aksel Lund Svindal nie będzie zbyt dobrze wspominał początku bieżącego roku. Norweg narzeka na problemy z kolanem. 

Dwukrotny złoty medalista olimpijski zamieścił wymowne zdjęcie na swoim profilu na Instagramie. Alpejczyk cieszy się z usunięcia metalowej szyny stabilizującej jego środkowy palec, którą nosił od połowy listopada. Jednak z weekendu Pucharu Świata w Bormio Norweg nie może być w pełni zadowolony – zajmował on miejsca w połowie drugiej dziesiątki. Zawodnik uczestniczył w zawodach z wyraźnie opuchniętym kolanem.

– Dotychczasowe wyniki i samopoczucie przerastały moje oczekiwania. W Bormio usłyszałem trzask i powróciłem do rzeczywistości – powiedział Norweg.

– Łatwo jest mówić po zawodach,  że nie powinienem startować w Bormio. Taka decyzja jest trudna do podjęcia, kiedy tu stoisz. Poświęciłem dosyć dużo i zapłaciłem za to cenę. Gdybym nie wystartował, żałowałbym tego – dodał w wypowiedzi dla telewizji NRK.

Kolejną okazją do zaprezentowania się na stokach Pucharu Świata będą dla Svindala zawody w szwajcarskim Wengen, rozpoczynające się 15 stycznia. Po tych zawodach Norweg będzie wiedział więcej o swoich możliwościach. Na razie cieszy się z przerwy i ma nadzieję, że ona wystarczy.

Źródło: NRK.no

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: