Problemy zdrowotne Aksela Lunda Svindala

fot. Kevin Pedraja / CC BY

fot. Kevin Pedraja / CC BY

Aksel Lund Svindal nie będzie zbyt dobrze wspominał początku bieżącego roku. Norweg narzeka na problemy z kolanem. 

Dwukrotny złoty medalista olimpijski zamieścił wymowne zdjęcie na swoim profilu na Instagramie. Alpejczyk cieszy się z usunięcia metalowej szyny stabilizującej jego środkowy palec, którą nosił od połowy listopada. Jednak z weekendu Pucharu Świata w Bormio Norweg nie może być w pełni zadowolony – zajmował on miejsca w połowie drugiej dziesiątki. Zawodnik uczestniczył w zawodach z wyraźnie opuchniętym kolanem.

– Dotychczasowe wyniki i samopoczucie przerastały moje oczekiwania. W Bormio usłyszałem trzask i powróciłem do rzeczywistości – powiedział Norweg.

– Łatwo jest mówić po zawodach,  że nie powinienem startować w Bormio. Taka decyzja jest trudna do podjęcia, kiedy tu stoisz. Poświęciłem dosyć dużo i zapłaciłem za to cenę. Gdybym nie wystartował, żałowałbym tego – dodał w wypowiedzi dla telewizji NRK.

Kolejną okazją do zaprezentowania się na stokach Pucharu Świata będą dla Svindala zawody w szwajcarskim Wengen, rozpoczynające się 15 stycznia. Po tych zawodach Norweg będzie wiedział więcej o swoich możliwościach. Na razie cieszy się z przerwy i ma nadzieję, że ona wystarczy.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.