Problemy włoskich sportowców po decyzji FISI

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Włoska Federacja Sportów Zimowych (FISI) zadecydowała o przedłużeniu zakazu organizowania imprez na terenie Włoch oraz udziału sportowców z tego kraju w zawodach krajowych i na arenie międzynarodowej do 15 października – informuje fondoitalia.it. Nowe ograniczenia oznaczają, że do skutku nie dojdą m.in. planowane na wrzesień letnie mistrzostwa Włoch w biathlonie, które zaplanowano w Anterselvie.

Kilka dni temu włoski parlament zgodził się na przedłużenie w kraju stanu wyjątkowego do 15 października ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Na wprowadzenie kolejnych ograniczeń zdecydowała się także Włoska Federacja Sportów Zimowych (FISI), która zadecydowała o przedłużeniu zakazu udziału włoskich sportowców w zawodach międzynarodowych i krajowych do połowy października. To niezbyt dobre informacje dla sportowców pochodzących z Italii, gdyż do momentu zdjęcia ograniczeń nie będą mieli oni możliwości sprawdzenia się w konfrontacji z innymi zawodnikami za granicą.

Komunikat FISI w dużym stopniu wpływa także na kalendarz krajowych imprez we Włoszech, bowiem zakaz dotyczy również organizacji wszelkich imprez krajowych, jak choćby letnich mistrzostw Włoch w biathlonie, które w połowie września miały odbyć się w Anterselvie. Obostrzenia wprowadzone przez Włoską Federację Sportów Zimowych zakończą się w przeddzień inauguracji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Źródło: fondoitalia.it