Problemy polskich biegaczek

konfa-0042

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, z którym wiążemy spore nadzieje. Niestety poza naszą najlepszą biegaczką narciarską Justyną Kowalczyk, możemy przez sporą część sezonu nie obejrzeć żadnej reprezentantki Polski w zawodach Pucharu Świata. 

Wszystko przez dolegliwości, z którymi borykają się nasze zawodniczki. Sylwia Jaśkowiec niedawno podczas Mistrzostw Czech w Libercu, triumfowała w biegu na 12 km. Wydawało się, że to ona obok Kowalczyk będzie startowała w Pucharach Świata. Niestety naszą biegaczkę czeka zabieg, który ma odbyć się 19 października. Po nim niezbędna będzie rehabilitacja a powrót do pucharowej rywalizacji wstępnie planowany jest dopiero na luty.

Nie tylko Sylwia Jaśkowiec ma problemy zdrowotne. W tym sezonie nie zobaczymy Pauliny Maciuszek i Kornelii Kubińskiej, które przez najbliższy rok mają przerwę od treningów. Ewelina Marcisz natomiast jest w trakcie leczenia barku i stopy, co za tym idzie jej starty w najbliższym sezonie są raczej niemożliwe.

W tej sytuacji pozostaje nam trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia i rywalizacji naszych biegaczek. Miejmy nadzieję, że Justyna Kowalczyk w tym sezonie spróbuje nam przysporzyć wielu sportowych emocji i chwil wzruszeń z biegami narciarskimi.

źródło: skipol.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.