Problemy Graneruda w Lahti. Norweg zabrał głos. “Absurdalne skoki”

Screen- Eurosport

Halvor Egner Granerud niedzielny konkurs w Lahti zakończył dopiero w piątej dziesiątce. Norweg kompletnie zepsuł swoją próbę. Najlepszy skoczek tegorocznej zimy w rozmowie z norweskimi mediami nie krył żalu do jury zawodów, jednak był również samokrytyczny wobec siebie.

Screen- Eurosport

Zaskakująca niemoc w Lahti

Po bardzo skokach w sobotnich treningach oraz konkursie drużynowym, gdzie podopieczny Alexandra Stoeckla indywidualnie uzyskał najwyższą notę, nic nie wskazywało na problemy podczas niedzielnych zawodów. Norweg skoczył bardzo słabo już w kwalifikacjach, uzyskując zaledwie 110,5 m. Dało to Granerudowi dwudzieste miejsce miejsce. W zawodach było jeszcze gorzej. 26 – latek wylądował na 95 m i skończył dopiero czterdziesty szósty. Sam zainteresowany nie krył złości tym, co się stało. – Czuję się dzisiaj beznadziejnie. To bardzo smutne. Skakałem na mojej ulubionej skoczni i przytrafił się taki dzień jak dzisiaj, z kompletnie absurdalnymi skokami. To było dziwne – powiedział w rozmowie z Viaplay, cytowany przez sport.pl.

Ogromny wpływ na wyniki niedzielnej rywalizacji miały zmienne warunki wietrzne. O wynikach w znaczącej mierze decydowało szczęście. Zdaniem zawodnika urodzonego w Oslo jury nie poradziło sobie dobrze w tej sytuacji. Zepsuty skok konkursowy był jednak efektem błędu na progu.  – Nie wiem, jakie miałem warunki w skoku konkursowym. W kwalifikacjach miałem dość silny podmuch wiatru. Rozczarowuje mnie, że tak to realizują. To był dzień niespodzianek. Ale czuje się wyjątkowo nieprzyjemnie. Bycie na tak dalekiej pozycji jest trudne – dodał Granerund.

Przypomnijmy, że już w najbliższy weekend (31.03-2.04) skoczkowie narciarscy zakończą sezon w słoweńskiej Planicy. To właśnie tam Norweg odbierze drugą w karierze Kryształową Kulę, gdyż zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zapewnił sobie już podczas RAW Air.

źródło: Viaplay