Problemy Austriaka poważniejsze niż przypuszczano. Czeka go kilkutygodniowe leczenie

Fot. M. Król

Daniel Huber musi odbyć kilkutygodniowe leczenie po tym, jak w Rasnovie poczuł ból w kolanie, który sprawił, iż Austriak opuścił drugą serię. Badania wykazały, że to uszkodzenie chrząstki, niewymagające operacji.

Fot. M. Król

Problemy w Rasnovie

Daniel Huber wziął udział w konkursie Letniego Grand Prix w Rasnovie. Na półmetku sobotnich zmagań indywidualnych Austriak zajmował trzecią pozycję po skoku na 97 metrów. Potem nie pojawił się jednak na starcie drugiej serii. Jak się potem okazało, powodem takiej decyzji był ból w prawym kolanie. – Lecę do domu, by przejść szczegółowe badania. Mam nadzieję, że to nic groźnego i już niebawem wrócę na skocznie – pisał wtedy austriacki zawodnik.

Kilka tygodni przerwy

Badania wykazały, że przerwa Hubera od treningów na skoczni potrwa kilka tygodni. – Niestety muszę odbyć kilkutygodniowe leczenie. Badania wykazały, że w prawym kolanie odłamał się mały kawałek chrząstki. Ale pozytywne jest to, że nie potrzebuję operacji – napisał na swoim profilu na Instagramie. Austriak nie chce wyznaczać sobie konkretnego terminu powrotu na skocznię. – Jestem w pełni zmotywowany, aby jak najlepiej wykorzystać proces leczenia – podsumował.

Huber zakończy sezon Letniego Grand Prix z dorobkiem zaledwie jednego punktu za trzydzieste miejsce w nieukończonym przez niego konkursie. Wcześniej Austriak znalazł się w składzie reprezentacji na zawody w Courchevel, jednak finalnie nie wystartował w nich z powodu przeziębienia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniel Huber (@daniel_huber93)

Źródło: instagram.com