Problemy aktualnego mistrza olimpijskiego. Co z igrzyskami?

Fot. M. Król

Niepokojące informacje docierają do nas z obozu niemieckiego. Jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska, kontuzji kolana nabawił się aktualny mistrz olimpijski z obiektu normalnego – Andreas Wellinger. Podopieczny Stefana Horngachera odpuści rywalizację w Zakopanem i uda się na dalsze badania.

Fot. M. Król

Niefortunna kontuzja i koniec marzeń o Pekinie?

Zawody Pucharu Świata w Zakopanem są dla wielu reprezentacji ostatnim z etapów kwalifikacji olimpijskiej. Nadziei na występ w Pekinie nie tracił również Niemiec – Andreas Wellinger. Podopieczny Stefana Horngachera, który z poprzednich igrzysk przywiózł aż trzy medale, w tym jeden złoty, po wczorajszym skoku treningowym na Wielkiej Krokwi narzekał na ból w prawym kolanie. Niemiecki sztab, nie chcąc ryzykować pogłębienia urazu zdecydował się wycofać swojego podopiecznego z weekendowej rywalizacji. 26-latek w przyszłym tygodniu przejdzie badania lekarskie u siebie w kraju. Oznacza to, że jego potencjalny start olimpijski jest zagrożony.

– Andreas Wellinger poczuł ból w prawym kolanie po piątkowym skoku treningowym w Zakopanem. Na wszelki wypadek nie wystartuje w Zakopanem, tylko wróci do Niemiec na badania – przekazała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Przypomnijmy, że już dziś w ramach zawodów Pucharu Świata w Zakopanem zawodnicy rywalizować będą w konkursie drużynowym. Na jutro z kolei zaplanowano zawody indywidualne.

źródło: FIS