Próba przedolimpijska w Pekinie pod znakiem zapytania?

Wielkimi krokami zbliżają się historyczne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Chinach. Kibice mogą jednak czuć obawy. To po tym, jak w sieci pojawił się filmik z placu budowy olimpijskich obiektów. Pojawiają się pytania, czy do lutego organizatorzy zdążą przygotować kompleks?

fot. k.sina.cn

Chiny jeszcze nigdy nie gościły zawodów najwyższej rangi w skokach narciarskich. W lutym przyszłego roku światowa elita zawitać ma tam w związku z próbą przedolimpijską. Portal k.sina.cn opublikował filmik ukazujący postępy na placu budowy skoczni narciarskich w Zhangijakou. Widać na nim zaawansowane prace, ale pojawiają się wątpliwości, czy uda się zdążyć do Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że igrzyska w Pekinie mają odbyć się w lutym 2022 roku. Do tego momentu organizatorzy powinni zdążyć z przygotowaniem obiektów K-95 i K-125. Jeśli jednak komitet chce przeprowadzić konkursy PŚ w dniach 13-14 lutego 2021, to musi przyspieszyć z pracami. Dojście do obecnego stanu na placu budowy zajęło Chińczykom trzy lata.

Źródło: k.sina.cn

Mateusz Król
Obserwuj