Priska Nufer najlepsza na pierwszym treningu zjazdu. Faworytka wróciła do rywalizacji

05:53, 12.02.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 11:24, 12.02.2022

Priska Nufer wygrała pierwszy trening przed zjazdem rozgrywanym w ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drugie miejsce zajęła Kira Weidle, a trzecie Christine Scheyer. Po kontuzji do startów powróciła liderka klasyfikacji zjazdowej, Sofia Goggia.

Prawie tydzień minął od olimpijskiej rywalizacji mężczyzn w zjeździe. Tym razem przyszła pora na kobiety. W sobotę odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych treningów. Na liście startowej widniało 50 nazwisk, choć na trasie The Rock zabrakło Petry Vlhovej, czy Ariane Radler.

Priska Nufer zwycięska

Z najlepszym czasem zmagania zakończyła Priska Nufer. Szwajcarka uzyskała czas 1.33.47. Warto jednak dodać, że gdyby alpejki walczyły o medale jej czas byłby nieważny. Ominęła bowiem jedną z bramek kierunkowych. To samo przydarzyło się trzeciej na mecie Christine Scheyer, która straciła do triumfatorki 0,67 sek. Drugi rezultat należał do Kiry Weidle. Niemka jest jedyną z czołowej trójki, której udało się pokonać wszystkie bramki i czysto przejechać trasę. Z Priską Nufer przegrała jedynie o 0,44 sek. Obecna wicemistrzyni świata jechała od początku agresywną linią i z pewnością będzie jedną z faworytek do złota w zawodach.

Szwajcarska dominacja

Aż 5 reprezentantek Szwajcarii znalazło się w czołowej dziesiątce rankingu. Oprócz zwyciężczyni na czwartym miejscu uplasowała się Corinne Suter (+0,83 sek.), na piątym Michelle Gisin (+0,86 sek.), na szóstym Lara Gut-Behrami (+0,94 sek.), a na ósmym Joana Haehlen (+1,24 sek.). Dziewiątą lokatę wywalczyła Mikaela Shiffrin. Dla Amerykanki igrzyska w Pekinie są jak dotychczas nieudane. Nie zdobyła żadnego medalu, a w swoich koronnych konkurencjach wypadła z trasy.

Wielki powrót Goggi

Do rywalizacji olimpijskiej wkroczyła najlepsza w klasyfikacji zjazdowej zawodniczka, Sofia Goggia. Występ Włoszki na igrzyskach jeszcze niedawno stał pod dużym znakiem zapytania. Alpejka wywróciła się podczas supergiganta w Cortina d`Ampezzo i doznała kontuzji kolana, ścięgna mięśniowego oraz lekkiego złamania kości strzałkowej. Jak się okazało rehabilitacja przyniosła skutek i Goggia będzie broniła tytułu wywalczonego przed czterema laty w Pjongczang. W pierwszym treningu po powrocie zajęła dwunaste miejsce.