Prezydent elekt spotkał się z Apoloniuszem Tajnerem

IMG_6451_2
fot. Alicja Kosman/PZN

Prezydent elekt Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda spotkał się z Apoloniuszem Tajnerem oraz Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN w Krakowie. Spotkanie dotyczyło rozwoju narciarstwa alpejskiego w Polsce. 

Z inicjatywą spotkania w siedzibie PZN wyszedł sam Andrzej Duda. Spotkanie odbyło się wczoraj w samo południe. W rozmowie z Prezydentem elektem uczestniczyli: Prezes PZN Apoloniusz Tajner, Sekretarz Generalny PZN Tomasz Wieczorek, Prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Zuzanna Podgórna, Członek Zarządu SITN PZN Jacek Żaba oraz Piotr Nowacki z AZS UJ.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dyskutowano m.in o infrastrukturze narciarskiej w Polsce, stokach narciarskich, programach szkoleniowych i metodach szkoleniowych. Swojego zadowolenia nie krył Prezes PZN – Apoloniusz Tajner po wizycie Prezydenta elekta – Spotkanie toczyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Jako były zawodnik narciarstwa alpejskiego Prezydent elekt wyraził zainteresowanie aktualnymi problemami Polskiego Związku Narciarskiego oraz Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Prezydent elekt Andrzej Duda zadeklarował chęć pomocy w rozwoju narciarstwa, a szczególnie narciarstwa alpejskiego w ramach kompetencji, jakie posiada i tu przyznam, że jest to nam bardzo potrzebne. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sposobów uaktywnienia narciarstwa alpejskiego w Polsce. Mowa była o infrastrukturze, stokach narciarskich, programach młodzieżowych i metodach szkoleniowych. Niezwykła życzliwość i zainteresowanie problemami Związku, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego, daje nadzieję na poprawę sytuacji narciarstwa alpejskiego w Polsce w najbliższym czasie – komentuje Apoloniusz Tajner.

Prezydent elekt Andrzej Duda siedzibę PZN opuścił obdarowany prezentami. Od Prezesa Tajnera otrzymał pamiątkową, srebrną monetę 3-rublową z Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 z wytłoczonym skoczkiem narciarskim oraz jubileuszową odznakę 95-lecia PZN.

– Była to niezwykle przyjemna, konstruktywna i zarazem historyczna wizyta Prezydenta elekta Andrzeja Dudy, który już niedługo, 6 sierpnia złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i obejmie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – zakończył Prezes PZN.

Była to pierwsza wizyta Prezydenta RP w siedzibie związku sportowego w historii.

Źródło: Alicja Kosman /PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.