Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego ustępuje ze stanowiska

fot. peugeotbezbarier.pl
fot. peugeotbezbarier.pl

Kazimierz Kowalczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, z dniem 1 grudnia 2016 roku rezygnuje ze stanowiska. Powodem jego decyzji mają być względy osobiste. 

Kazimierz Kowalczyk prezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego był od 2006 roku. Wcześniej pełnił tę funkcję również w latach 1986-2002. Obecna kadencja miała potrwać do połowy 2018 roku. Kowalczyk jednak ze względów osobistych ustąpił z funkcji z dniem 1 grudnia 2016, a nowy prezes ma zostać wybrany przez zarząd już 8 grudnia.

Podczas kadencji Kowalczyka polska reprezentacja w łyżwiarstwie szybkim odniosła wiele sukcesów. Żeńska drużyna wywalczyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, a już cztery lata później polscy panczeniści na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zdobyli aż 3 medale: indywidualne złoto na 1500 m Zbigniewa Bródki, srebro żeńskiej drużyny oraz brąz męskiej. – Na koniec mojej prezesury chciałbym podziękować za wiele lat owocnej współpracy Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, lokalnym samorządom, klubom i okręgom, a przede wszystkim naszym wspaniałym trenerom i zawodnikom, jak również sponsorom oraz gospodarzom obiektów sportowych i przedstawicielom mediów – powiedział Kowalczyk.

 źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.