Prevc pewny triumfu, walka o podium klasyfikacji generalnej trwa

DSC_0933

Za nami konkursy Pucharu Świata w Kazachstanie. Skocznie w Ałmatach dla Petera Prevca okazały się łaskawsze niż skocznie w Finlandii. Słoweniec wrócił na najwyższy stopień podium i zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

W ubiegłym sezonie Peter Prevc był o włos od zdobycia Kryształowej Kuli ale niestety los okazał się przekorny i na triumf musiał czekać do kolejnego sezonu. W Ałmatach wygrał oba konkursy i na swoim koncie ma już 13 zwycięstw w tym sezonie, co oznacza, że wyrównał pod tym względem rekord Gregora Schlierenzauera. Na sześć konkursów przed końcem sezonu Peter Prevc może już świętować triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Choć żaden z rywali nie ma już szans odebrać Krysztłowej Kuli Słoweńcowi, sytuacja za jego plecami wygląda naprawdę ciekawie. Na drugim miejscu cały czas, z dorobkiem 1279 pkt, utrzymuje się Niemiec Severin Freund. Na najniższym stopniu podium plasuje się Michael Hayboeck, który na swoim koncie ma 3 wygrane niedawno konkursy w Finlandii, co wyraźnie mówi, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Austriak do Freunda traci 136 pkt i wydaje się, że w trakcie sześciu konkursów sporo może się wydarzyć. Choć w ostatnich konkursach Norweg Kenneth Gangnes wyraźnie osłabł, nie można również skreślać go z walki o końcowe podium. Norweg przez większą część sezonu deptał po piętach najlepszym a 70 pkt straty do trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej to jak na razie strata, którą można bez problemu odrobić. Dlatego walka o miejsce 2 i 3 w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zapowiada się bardzo ciekawie.

Po weekendzie w Kazachstanie nadal najlepszym z Polaków w klasyfikacji generalnej pozostaje Kamil Stoch, który do Ałmat nie pojechał. Nasz mistrz olimpijski do tej pory na swoim koncie zgromadził 213 pkt, co daje mu 23. lokatę. Tylko 3 oczka niżej i z dorobkiem 190 pkt, plasuje się Stefan Hula, dla którego to najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. W trzydziestce plasuje się nadal również trzeci z Polaków – Dawid Kubacki, który po zdobyciu kilku punktów w Kazachstanie plasuje się właśnie na 30. miejscu. Na swoim koncie ma 152 pkt, co również jest jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata w karierze.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów na czele niezmiennie Norwegowie z dorobkiem 5752 pkt. Drugie miejsce dla reprezentacji Niemiec (4780 pkt), która w drugim konkursie w Ałmatach zdobyła najwięcej punktów. Na najniższym stopniu podium, głównie dzięki świetnej postawie Petera Prevca – Słowenia (4038 pkt). Reprezentacja Polski (1785 pkt) utrzymuje 6. miejsce.

Puchar Narodów 

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.