Prestiżowa nagroda dla Johannesa Boe

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Johannes Thingnes Boe, na kilka tygodni przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata w biathlonie, został wyróżniony przez Europejski Ruchu Fair Play. Norweg nagrodę za swoją postawę podczas lutowych zawodów w Soldier Hollow odebrał w Antholz.

W trakcie zawodów w amerykańskim Soldier Hollow Johannes Thingnes Boe podczas ostatniego strzelania oddał tylko cztery strzały zamiast regulaminowych pięciu. Norweg zaraz po biegu przyznał się do tego, że wywalczył swoje miejsce niezgodnie z regulaminem, ale problemy z komunikacją sprawiły, że ta informacja nie dotarła do jury. 26-latek nie czekał zbyt długo z naprawieniem błędów sędziowskich i sam zgłosił się do Międzynarodowej Unii Biahtlonu, aby naprawić tę pomyłkę. IBU odebrała punkty Norwegowi i jednocześnie podkreślała postawę fair play najlepszego biathlonisty minionego sezonu.

Zachowanie Johannesa Boe nie umknęło także Europejskiemu Ruchowi Fair Play, który osiem miesięcy po wydarzeniach z USA, nagrodził Norwega wyróżnieniem za postawę zgodną z duchem sportu i wyraził uznanie dla jego postawy po zawodach w Soldier Hollow. Biathlonista nagrodę odebrał w Antholz, gdzie obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacja Kraju Fiordów.

Źródło: nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.