Pragelato i Lahti organizatorami MŚJ 2021

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

Międzynarodowa Federacja Narciarska wybrała już nowych gospodarzy Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym 2021. Schedę po Zakopanem przejmą miasta dwóch państw. Biegi narciarskie rozegrane zostaną w Pragelato, a skoki i kombinacja norweska w Lahti.

fot. Janina Pitkänen / Laht2017

Przed tygodniem Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła, że postara się przeprowadzić nadchodzącej zimy juniorski czempionat w konkurencjach klasycznych. Wcześniej z organizacji tej imprezy wycofało się Zakopane. To, w skrócie ujmując, przez restrykcje wywołane pandemią koronawirusa. FIS zapowiadał jednak, że chce jednak znaleźć nowych chętnych i w krótkim czasie misja się powiodła.
Rada FIS, zważywszy na restrykcje, wyznaczyła już nowych organizatorów MŚJ. Aby ograniczyć nagromadzenie dużej liczby uczestników, rozdzielono imprezę na dwie równe lokalizacja. Juniorzy i młodzieżowcy do lat 23 o medale powalczą we włoskim Pragelato. Skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy zawitają do Lahti, które organizowało tę imprezę przed ponad rokiem.

Dla polskich kibiców dobra informacja jest taka, że Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła mistrzostwa w Zakopanem w 2022 roku. Z prośbą o takie przesunięcie do FIS-u zgłosił się Polski Związek Narciarski.Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj