Prace na hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim dobiegają końca

Trwają prace nad budową hali lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Aktualnie zakończone zostały prace związane z dachem na hali a rozpoczyna się etap wykańczania wnętrz.

Jak informuje serwis PAP wg dyrektora firmy Rosa-Bud prace budowlane są już wykonane w 80%. – Hala nabrała już realnych kształtów, bo budynek został zamknięty. Na hali wykonano już konstrukcje trybun, które pomieszczą 3,5 tys kibiców.Budynek jest już w pełni zadaszony. To był ważny etap budowy i jego realizacja była dla nas wyzwaniem. Nie ma bowiem w Polsce wielu obiektów, którego dach byłby rozpięty bez podpór pośrednich na 93 metrach i ważył ponad 800 ton. Jego łączna powierzchnia to ponad 16 tys. m kw. – powiedział dyrektor Ryszard Stompór.

Aktualnie trwają prace nad instalacją systemu chłodzącego pod lodowiskiem oraz prace wykończeniowe i instalacyjne w szatniach i na zapleczu.

Prace budowlane i wykończeniowe na hali mają zakończyć się w sierpniu, a we wrześniu arena powinna zostać dopuszczona do użytku, dzięki czemu zawodnicy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang będą mogli spokojnie trenować. Na tym obiekcie będzie zezwolenie na organizowanie zawodów łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej jak i międzynarodowej (mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata oraz Pucharu Świata).

Ważną informacją  jest również fakt iż hala poza lodowiskiem posiada również boisko do siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, tartanową bieżnie, a w okresie letnim tory będą wykorzystywane do jazdy na rolkach. Na hali będzie również możliwość przeprowadzania imprez takich jak koncerty lub wystawy.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.