PP w Jeleniej Górze: Sobota pod znakiem biegów indywidualnych stylem dowolnym

Sobotnie i niedzielne zawody w Jeleniej Górze to kolejny przystanek na mapie Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Dziś sportowcy rywalizowali w biegach indywidualnych stylem dowolnym, a jutro powalczą o zwycięstwo w starcie masowym.

Zawody w Jeleniej Górze są nie tylko kolejnym punktem kalendarza Pucharu Polski w biegach na nartorolkach, ale także Mistrzostwami Dolnego Śląska. Dziś biegacze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym, a biegaczki miały do pokonania 6 kilometrów.

Bieg seniorów wygrał reprezentant Czech Petr Knop (Dukla Liberec), który wyprzedził Jakuba Sikorę (Ski klub Jablonec n. N) o niemal dwie minuty. Na trzecim miejscu finiszował najlepszy z Polaków Adrian Cheba i to on zyskał 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Czwarte miejsce zajął Kacper Janowski, a piąty był Ireneusz Wierzbowski.

W rywalizacji juniorów wystartowało czterech zawodników. Bieg wygrał Dawid Ciećko, drugi był Jakub Mućica, a trzeci Kamil Ożarowski. W kategorii juniorów młodszych w czołowej trójce znaleźli się: Matouś Matouśek, Michał Gumieniak i Jakub Kowalski.

W zawodach seniorek na starcie pojawiło się zaledwie pięć zawodniczek. Bieg zakończył się zwycięstwem Barbory Antosovej, drugie miejsce zajęła Kamila Boczkowska, a trzecie Eliska Hujerova.

Jutro w Jeleniej Górze kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

Pełne wyniki

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.