PP w Jeleniej Górze: Podsumowanie biegów masowych

W Jeleniej Górze trwają zawody z cyklu Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Zawodnicy zmierzyli się dziś w biegu ze startu wspólnego. Zarówno trasa przeznaczona dla kobiet, jak i dla mężczyzn, liczyła 3700 metrów. Biegi były jednocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska w tej dyscyplinie.

W przeciwieństwie do wczorajszych biegów, na starcie zabrakło narciarzy z Czech. To spowodowało, że obsada wszystkich kategorii wiekowych była dość uboga. Wśród seniorów wystartowało jedynie czterech biegaczy. Zwyciężył zawodnik znany ze startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata w łotewskiej Madonie, Adrian Cheba. Minutę i 50 sekund stracił do niego Ireneusz Wierzbowski, a trzecie miejsce zajął Filip Łyjak. W kategorii juniorów drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Dawid Ciećko, wyprzedzając Michała Jurgiela i Kacpra Ożarowskiego. Najlepszym z juniorów młodszych okazał się szesnastoletni Jakub Kowalski, zaś czołowym młodzikiem – Szymon Bełz.

Najlepszą z trzech startujących dziś seniorek była Kamila Boczkowska – wyprzedziła Aleksandrę Ciepielę i Różę Łyjak. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Kinga Mareczek. Bieg młodziczek padł łupem Zuzanny Fujak.

Co ciekawe, najlepszy junior młodszy (wspomniany Jakub Kowalski) zameldował się na mecie z lepszym czasem niż zwycięzca w kategorii seniorów. Powodem takiego rzadko spotykanego zjawiska była taktyka biegaczy seniorskich, którzy oszczędniej rozkładali siły na cały dystans.

Pełne wyniki (pdf)

źródło: skipol.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.