PP w Jeleniej Górze: Mistrzostwa Dolnego Śląska zainaugurowały cykl [wyniki]

07:45, 08.09.2020 Daniel Topczewski

fot: PZN

W miniony weekend w Jeleniej Górze odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski PZN w biegach na nartorolkach rozgrywanego w tym roku jako Marwe Cup 2020.. W sobotę sportowcy rywalizowali w biegu masowym na dystansie 3,5 kilometra stylem klasycznym pod górę, a w niedzielę w biegach interwałowych stylem dowolnym. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska w tej dyscyplinie.

Sobotnia rywalizacja na dystansie 3,5 kilometra stylem klasycznym zakończyła się triumfem Jakuba Sikory, który zwyciężył w kategorii seniorów z czasem 11:48,2 min. Pięć sekund za Sikorą finiszował Bogusław Gracz, a trzeci był Bartłomiej Rucki (+32,2 sek). Pozostałe miejsca zajęli kolejno: Adrian Cheba, Mikołaj Michałek, Krzysztof Puda i Kamil Ożarowski. W kategorii juniorów triumfował reprezentant Czech Matouš Matoušek, który wyprzedził Wojciecha Wojtyłę i Macieja Krajcera. Najlepszym z juniorów młodszych okazał się z kolei Jiřì Tuž, który zanotował najlepszy czas dnia 11:45,5 min. W biegu młodzików zwycięstwo odniósł natomiast Szymon Bełz.

W kategorii seniorek na dystansie 3,5 kilometra wystartowały zaledwie cztery biegaczki, a miejsca w czołowej trójce zabrakło dla Joanny Bronisz. Zawody wygrała Czeszka Barbora Antošová, druga była Kamila Boczkowska, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Bielecka. Wśród juniorek bezkonkurencyjna była Aleksandra Ciepiela, w gronie juniorek młodszych triumfowała Emilia Dobija, a wśród młodziczek Martyna Michałek.

Wyniki 1. dnia PP w Jeleniej Górze

Drugiego dnia rywalizacji w Jeleniej Górze odbyły się biegi interwałowe na 10 kilometrów stylem dowolnym. W niedzielę, podobnie jak w sobotnich biegach masowych, triumfował Jakub Sikora, który najszybciej pokonał wyznaczony przez organizatorów dystans. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Rucki, a trzeci był Adrian Cheba. W kategorii juniorów zwycięstwo odniósł Maciej Krajcer, w gronie juniorów młodszych ponownie bezkonkurencyjny był Jiřì Tuž, a wśród młodzików Szymon Bełz.

W biegu interwałowym panie - w odróżnieniu od panów - miały do pokonania 6 kilometrów. Najlepiej na trasie w Jeleniej Górze poradziła sobie Barbora Antošová, która, podobnie jak Sikora, w miniony weekend wygrała dwa biegi Pucharu Polski. W gronie juniorek także nie było mocnych na czeskie biegaczki, które zostawiły tylko jedno wolne miejsce na podium. Bieg wygrała Aneta Brecková przed Eliską Hujerovą i Ewą Gazur. Wśród juniorek młodszych triumfowała Kinga Mareczek, a w kategorii młodziczek Martyna Michałek.