PP w biegach na nartorolkach. Za nami kolejny weekend rywalizacji

Źródło: PZN

Źródło: PZN

W miniony weekend odbyła się III odsłona Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Na starcie zawodów w Jasienicy i Bystrej nie zabrakło czołowych postaci polskiego narciarstwa biegowego. Kto ostatecznie okazał się najlepszy, a kto musiał przełknąć gorycz porażki? Przekonajmy się!

W ostatnią sobotę (tj. 19 września 2020 roku) narciarki i narciarze zainaugurowali w Beskidach III edycję zawodów Marwe Cup, które znane są szerszej publiczności jako Puchar Polski w biegach na nartorolkach. Pierwszego dnia zmagań zawodniczki i zawodnicy rywalizowali techniką dowolną na dłuższych dystansach. W jasienickich zawodach toczono zażarte batalie w pięciu kategoriach wiekowych – począwszy od dziewczynek i chłopców starszych, a skończywszy na seniorach. W grupie najstarszych uczestników imprezy nie zabrakło czołowych postaci polskiego narciarstwa biegowego. Wśród pań 10-kilometrową trasę najszybciej pokonała Magdalena Kobielusz, wśród panów natomiast z dystansem o 5 kilometrów dłuższym najlepiej poradził sobie Paweł Klisz.

Wyniki zawodów Marwe Cup w Jasienicy

Seniorki i juniorki

Seniorzy i juniorzy

Juniorki młodsze i juniorzy młodsi

Młodziczki i młodzicy

Dziewczynki starsze i chłopcy starsi

Drugiego dnia zmagań rywalizacja przeniosła się do Bystrej, gdzie techniką klasyczną rozegrane zostały biegi sprinterskie. Wśród seniorek ponownie najlepiej radziła sobie zawodniczka klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, Magdalena Kobielusz, której wyższość uznać musiały Marcelina Wojtyła oraz Anna Bielecka. W rywalizacji panów sukcesu z soboty nie powtórzył Paweł Klisz. O ponad 43 sekundy lepszy rezultat od niego uzyskał inny biegacz klubu UKS Rawa Siedlce, a mianowicie Maciej Staręga. Podium niedzielnych zawodów uzupełnił 25-letni Bartłomiej Rucki. Łącznie ostatniego dnia seniorskiego Pucharu Polski na starcie stanęło sześciu zawodników i trzy zawodniczki. Wszyscy dotarli do mety.

Zbiorcze wyniki zawodów Marwe Cup w Bystrej

Źródło: pzn.pl