Poznaliśmy wstępne kalendarze na sezon 2017/18

hinterzarten

Nie zakończyło się jeszcze Letnie Grand Prix 2016, a Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła już kalendarze na sezon 2017/18, nie nastąpiło w nich wiele zmian w porównaniu do tych na najbliższy sezon.

Kalendarz w sezonie 2017/2018 będzie podobny do tego na najbliższy sezon, jednakże zamiast po otwarciu jechać do Klingenthal skoczkowie przeniosą się do Titisee-Neustadt. Po Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie na jeden konkurs pojadą do Tauplitz, a w Wiśle zamiast dwóch dni zmagań obejrzymy jeden. W przypadku innych zawodów pozmieniają się tylko ich terminy.

Kalendarz mężczyzn

W przypadku kobiet, tak jak i w przypadku mężczyzn Nizhny Tagil nie będzie gościł zawodów tak jak i Rasnov. Reszta zawodów będzie miała miejsce w tych samych miasta, acz w innych terminach.

Kalendarz kobiet

Inauguracja Letniego Grand Prix w 2017 roku ma odbyć się tym razie w Wiśle, zawody w Courchevel odbędą się w połowie sierpnia. W kalendarzu zostały jednakże dwa wolne miejsca na zawody w połowie września. W przypadku kobiet zawody odbędą się tak jak w tym roku tylko w Courchevel i w Chaikovskim.

Kalendarz Letniego Grand Prix

źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.