Poznaliśmy wstępne kalendarze LGP i PŚ w kombinacji norweskiej

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) z lekkim opóźnieniem przedstawiła prowizoryczne kalendarze w kombinacji norweskiej na najbliższy sezon letni i zimowy. Oficjalne wersje poznamy w maju podczas kongresu FIS w Costa Navarino. Głównym wydarzeniem sezonu zimowego będą mistrzostwa świata w Seefeld.

Tegoroczne Letnie Grand Prix w kombinacji rozpocznie się 18 i 19 sierpnia. W Oberwiesenthal odbędą się pierwsze zawody mężczyzn i jedyne zawody kobiet. 22 sierpnia panowie będą rywalizować w Austrii, lecz dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana. 24 i 25 sierpnia LGP zawita do Oberstdorfu. Cykl zostanie zakończony 22 i 23 września w Planicy.

Kalendarz LGP

Poznaliśmy również wstępną wersję kalendarza zimowego. Sezon rozpocznie się 24 i 25 listopada w Ruce. Tydzień później zostaną rozegrane zawody Lillehammer Triple, o ile lokalizacja otrzyma homologację FIS. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się kolejna runda zawodów. Tuż przed świętami kombinatorzy powinni zawitać do Ramsau. Prawdopodobnie w pierwszy weekend 2019 roku będzie miał miejsce debiut Otepaa. Estońskie miasto z powodu złej pogody w poprzednim sezonie nie zorganizowało zawodów.

Następnie rywalizacja przeniesie się do Val di Fiemme, a później do Chaux Neuve. Francuzi zorganizują Nordic Combined Triple, który do tej pory odbywał się w Seefeld. Jeszcze przed mistrzostwami świata w Austrii zmagania pucharowe w kombinacji będą miały miejsce w Sapporo, Klingenthal, Lahti oraz jeszcze nie znanej lokalizacji. Po mistrzostwach w Seefeld zawodnicy pojadą jeszcze do Oslo oraz na finał Pucharu Świata w Schonach.

W porównaniu do poprzedniego sezonu Hakubę zastąpiło Sapporo. W kalendarzu nie ma na razie Trondheim. Być może norweskie miasto zorganizuje zawody w terminach, które nie są jeszcze obsadzone. W maju oprócz oficjalnego kalendarza Pucharu Świata poznamy również harmonogramy na Puchar Kontynentalny i Youth Cup.

Kalendarz PŚ

źródło: fis-ski.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: