Poznaliśmy skład reprezentacji Finlandii w skokach narciarskich

0

Coraz więcej państw decyduje się ogłosić składy swoich drużyn na sezon 2017/18. Tym razem tą informacją postanowiła podzielić się Finlandia.

W nadchodzącym sezonie 2017/18, w którym odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, Finlandia zdecydowała się wystawić czterech zawodników w kadrze narodowej. Na najwyższym szczeblu reprezentacji znaleźli się: Janne Ahonen, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae oraz Antti Aalto.

Z kolei w grupie szkoleniowej zwanej A znalazło się pięciu skoczków narciarskich. Finlandia zdecydowała, że do tej grupy będzie należeć: Janne Korhonen, Andreas Alamommo, Lauri Asikainen, Niko Kytoesaho i Eetu Nousiainen.

Obie wyżej wymienione kadry mają znaleźć się pod opieką trenera Andreasa Mittera oraz jego asystenta Lauri Hakola. Natomiast jak mówi sam szkoleniowiec reprezentacji Finlandii, Janne Ahonen nadal będzie trenować oddzielnie. Jednak ma on brać udział w obozach treningowych.

Jeżeli chodzi o kadrę kobiet, to w sezonie olimpijskim Finlandia zdecydowała, że w kadrze narodowej znajdzie się tylko jedna skoczkini, a będzie nią Julia Kykkaenen.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.