Poznaliśmy skład Norwegów na PŚ w Soelden. Powrót Svindala potwierdzony.

Photo credit: movimientobase / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: movimientobase / Foter / CC BY-NC-ND

To o czym mówiło się już od jakiegoś czasu zostało nareszcie oficjalnie potwierdzone. Po przerwie spowodowanej kontuzją przed startem poprzedniego sezonu, do startów w Pucharze Świata powraca Axel Lund Svindal. We wtorkowy wieczór ujawniono którzy narciarze z Norwegii wystartują za 3 dni w Soelden w pierwszych zawodach PŚ sezonu 2015/2016.

Najważniejszą informacją jest z pewnością powrót Axela Lunda Svindala. Dwukrotny zdobywca Kryształowe Kuli poprzedni sezon musiał spisać na straty, gdyż tuż przed jego rozpoczęciem doznał kontuzji ścięgna achillesa grając w piłkę nożną. Svindal wziął udział jedynie w Mistrzostwach Świata w Vail/Beaver Creek w zjeździe i super G. W obu konkurencjach zajął 6. miejsce. W Soelden nie zabraknie również Kjetila Jansruda, który pod nieobecność Svindala przejął pozycję lidera w norweskiej kadrze i ze swojej roli wywiązał się bardzo dobrze walcząc do samego końca o wygranie w klasyfikacji generalnej PŚ z Marcelem Hirscherem.

Jak powiedział w rozmowie z NRK trener Norwegów Christian Mitter, Svindal po kontuzji dużo trenował pod kątem konkurencji technicznych i ma za sobą odpowiednią ilość treningów gigantowych. – Wierzę, że będzie w stanie jechać czysto, a wtedy będzie jednocześnie szybki. Było dla mnie ogromną radością móc powiedzieć: „Tak. On wraca” – dodał z uśmiechem Mitter.

W niedzielnym gigancie mężczyzn obok Svindala i Jansruda pojawią się ponadto Henrik Kristoffersen, Leif Kristian Haugen, Rasmus Windingstad oraz Bjørnar Netland. Dzień wcześniej w rywalizacji kobiet wezmą udział Lotte Smiseth Sejersted, Ragnhild Mowinckel i Nina Løseth

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.