Poznaliśmy olimpijski skład czeskich skoczków

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się już za 3 tygodnie. Kolejne kraje podają składy swoich reprezentacji na poszczególne zawody. Znamy już nazwiska skoczków i skoczkiń z Czech, którzy będą rywalizować na olimpijskich arenach.

Dla naszych południowych sąsiadów obecny sezon jest kompletną katastrofą. Żaden z czeskich skoczków nie zdobył jeszcze punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Już tylko udany występ na igrzyskach może uratować ten sezon w wykonaniu Czechów. Na olimpijskich arenach zobaczymy czterech skoczków i dwie skoczkinie z tego kraju.

Wśród panów powołani zostali: Roman Koudelka, Filip Sakala, Cestmir Kozisek i Viktor Polasek. Do tego ostatniego należy najlepszy w tym sezonie wynik czeskiego skoczka, a jest nim 32 miejsce w Wiśle. W gronie pań zobaczymy dwie reprezentantki naszych południowych sąsiadów. Na skoczni w Zhangjiakou wystąpią Karolina Indrackova oraz Klara Ulrichova. Indrackova zajmuje 30 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, a jej najlepszy rezultat to 20 lokata w Klingenthal. Zaledwie siedemnastoletnia Ulrichova nie wywalczyła jeszcze w tym sezonie punktów PŚ.

Źródło: Agnieszka Pająk/Twitter