Poznaliśmy oficjalne kalendarze FIS w skokach narciarskich na sezon 2018/19

fot. W. Wnętkowska

Znamy już potwierdzone przez Kongres FIS kalendarze w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Sprawdź, gdzie skoczkowie będą rywalizować w lecie oraz zimie.

 Podczas obradowania Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino zostały zatwierdzone oficjalne kalendarze w skokach narciarskich na najbliższy sezon letni i zimowy. Jak można było się wcześniej spodziewać, nie doszło wielkich zmian w porównaniu do podanych kilka tygodni temu terminarzy.

Letnią rywalizację panów zainauguruje Wisła (21-22.07), gdzie na zawodników czeka konkurs drużynowy oraz indywidualny. Jednak przed zawodami Polska musi zamontować siatki przeciwwietrzne. Następnie karuzela Letniej Grand Prix przeniesie się do Niemiec, a dokładnie do Hinterzarten (28.07). Oprócz tego skoczkowie narciarscy będą jeszcze rywalizować między innymi w: Szwajcarii, Japonii, Rosji czy Austrii. Zakończenie tegorocznej Letniej Grand Prix zostało zaplanowane na 3. października w Klingenthal. Warto dodać, że Niemcy również przez konkursem są zobligowani do założenia siatek przeciwwietrznych.

Kalendarz Letniej Grand Prix Mężczyzn 

Również sezon zimowy mężczyzn zostanie zainaugurowany w Wiśle (17-18.11). Później karuzela Pucharu Świata będzie odbywać się w Ruce (24-25.11), Nizhnym Tagile (1-2.12), Titisee-Neustadt (8-9.12) i Engelbergu (15-16.12). Oczywiście w kalendarzu nie zabrakło miejsca na 67. Turniej Czterech Skoczni (30.12-06.01). Zawody planowane w czeskim Libercu (12-13.01) mają zostać potwierdzone przez Czeski Związek Narciarski do 5. czerwca. Kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie należał do Zakopanego, gdzie tradycyjnie odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny. W nadchodzącym sezonie czeka również druga edycja Willingen Five oraz trzecia Raw Air. Tradycyjnie cały cykl Pucharu Świata zostanie sfinalizowany w Planicy (22-24.03).

Kalendarz Pucharu Świata Mężczyzn

Z kolei Letnia Grand Prix kobiet rozpocznie się w Hinterzarten (28.07). Kolejne przystanki na mapie skoczkiń to: Courchevel, Frenstat oraz Chaikovsky, gdzie został zaplanowany konkurs drużynowy mieszany. Tak samo, jak panowie sezon letni zostanie zakończony w Klingenthal (03.10).

Kalendarz Letniej Grand Prix Kobiet

Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich zostanie rozpoczęty w norweskim Lillehammer (30.11-02.12). Następnie na zawodniczki czeka przystanek w Titisee-Neustadt (8-9.12) i to właśnie tam odbędzie się również konkurs mieszany. Oprócz tego przez dwa weekendy została zaplanowana rywalizacja w Japonii (Sapporo i Zao). W tym sezonie najprawdopodobniej czeka nas również turniej Raw Air dla kobiet, który w najbliższym czasie ma zostać potwierdzony przez Norweski Związek Narciarski. Zakończenie Pucharu Świata pań odbędzie się w Rosji, a dokładnie w Chaikovskim (23-24.03).

Kalendarz Pucharu Świata Kobiet

Źródło: fis-ski.com

1 thought on “Poznaliśmy oficjalne kalendarze FIS w skokach narciarskich na sezon 2018/19

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.