Historyczna chwila w Kanadzie. Skoczkini narciarska sportowcem roku

Screen: TV2

W Kanadzie przyznano trofeum John Semmelink Memorial Award. Statuetka przyznawana jest co roku przez Canadian Snow Sports Association dla najlepszego sportowca zimy.  W tym roku nagroda ta trafiła do skoczkini narciarskiej Alexandria Loutitt oraz narciarki alpejskiej Laurence St-Germain. Zarówno jedna jak i druga sportsmenka sezon 2022/2023 mogą zaliczyć do niezwykle udanych.

Screen: TV2

Rewelacja sezonu

Alexandria Loutitt niewątpliwie była objawieniem tego sezonu w kobiecych skokach narciarskich. 19-latka odniosła w tym roku swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w japońskim Zao.  Ponadto Kanadyjka zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorów w Whistler. Jakby tego mało zawodniczka świetnie spisała się podczas czempionatu w Planicy. Podczas zawodów na Bloudkovej Velikance Aexandria Loutitt nie dała szans rywalkom i została mistrzynią świata na dużej skoczni.

Niespodzianka mistrzostw

Każde mistrzostwa świata mają swoich wielkich bohaterów. Czarnym koniem alpejskich mistrzostw świata w Courchevel została  Laurence St-Germains. Kanadyjka, która do tej pory nie stała w Pucharze Świata na podium, zaskoczyła wszystkich fanów narciarstwa. 29-letnia alpejka zwyciężyła podczas francuskiego czempionatu w slalomie. Złoty medal był wielką niespodzianką dla samej zawodniczki oraz dla wszystkich kanadyjskich kibiców.

Źródło: nordicmag.info