Poznaliśmy medalistów mistrzostw Słowenii. Bez niespodzianek

20:10, 21.12.2022 Łukasz Serba Aktualizacja: 20:56, 21.12.2022

21 grudnia był dniem rywalizacji słoweńskich skoczków oraz skoczkiń narciarskich w krajowym czempionacie. Zaskoczeń nie było. Po tytuły w Planicy pewnie sięgnęli Anze Lanisek oraz Nika Kriżnar.

Screen: Eurosport

Areną zmagań była Bloudkova Velikanka w Planicy (HS 138).

Lanisek pokazał klasę. Rywale daleko w tyle

W konkursie mężczyzn wystartowało 46 zawodników. Najlepszy okazał się Anze Lanisek. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadził już na półmetku, kiedy to wylądował na rozmiarze skoczni. W finale uzyskał 136 m i nie dał żadnych wątpliwości, kto aktualnie rządzi w słoweńskich skokach. Na uwagę zasługuje również styl wykonanej próby - cztery 20 i jedna nota 19.5 pkt. Osiągnięte rezultaty dały mu łączną notę 294,6 pkt.

Za plecami 26 - latka toczyła się pasjonująca walka o kolejne miejsca na podium. Na jego drugim stopniu znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca - Timi Zajc (129 m, 134 m; 268,8 pkt). Indywidualny srebrny medalista mistrzostw świata w lotach zaatakował z czwartego miejsca. Jego strata do zwycięzcy była jednak bardzo wyraźna i wyniosła aż 25,8 pkt. Zaledwie 0,4 pkt za o rok młodszym kolegą z kadry uplasował się Domen Prevc (132 m,133 m; 268,4 pkt). Kolejne lokaty zajęli Lovro Kos (130,5 m, 133,5 m), Ziga Jelar (127 m, 132 m) oraz Żak Mogel (128 m, 129 m).

Kriżnar najlepszą skoczkinią

Do rywalizacji kobiet przystąpiło 13 zawodniczek. Brylowała Nika Kriżnar. Brązowa medalistka olimpijska wygrała z dużą przewagą nad rywalkami. Zmierzono jej 121 m oraz 129 m. Za oddane skoki zgromadziła 243,3 pkt. Druga była Ursa Bogataj (119,5 m, 126 m; 232,7 pkt), a trzecia Ema Klinec (114 m, 123,5 m; 218,8 pkt). Miejsca od cztery do sześć zajęły Nika Prevc (110,5 m, 117 m), Katra Komar (111,5 m, 112,5 m) oraz kombinatorka norweska - Ema Volavsek (108,5 m, 110,5 m).

źródło: sloski.si