Poznaliśmy limity startowe na 6. period zawodów

0

fot. fis-ski.com

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Puchar Świata w Willingen, Puchar Kontynentalny w Bischofshofen oraz FIS Cup w Eau Claire były końcowymi zawodami w 5. periodzie Pucharu Świata. Poznaliśmy kwoty przysługujące na kolejny period zawodów w skokach narciarskich.

Dzięki dobrym występom Clemensa Aignera, Anze Laniska i Andreasa Wanka, Austrii, Słowenii oraz Niemcom, na kolejny period, w Pucharze Świata, przysługuje po siedem miejsc startowych. Polakom oraz Norwegii nie zostały przyznane dodatkowe miejsca, więc będą mogli wystawić po sześciu zawodników. Zarówno Czechy jak i Japonia do startu będą mogły zgłosić maksymalnie piątkę zawodników, Rosja o jednego mniej, natomiast Finlandia, Francja, Kanada, USA oraz Szwajcaria tylko trzech. Pozostałym krajom przysługuje limit dwóch zawodników.

Thomas Lackner, Moritz Baer oraz Eetu Nousiainen odpowiadają za to, iż Austria, Niemcy oraz Finlandia, będą mogły wystawić o jednego zawodnika więcej w Pucharze Kontynentalnym, toteż Austria i Niemcy dysponują maksymalną liczbą, siedmiu zawodników. Norwegia i Słowenia mogą wystawić po sześciu skoczków, natomiast Finlandia i Polska dwóch mniej. Pozostałe kraje mogą zgłosić do startu maksymalnie trzech zawodników.

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.